Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Burmistrz Staszowa powołał Radę Sportu

Po zapowiedzi burmistrza Staszowa Leszka Kopcia o modernizacji stadionu miejskiego, którą zaplanowano na pierwsze półrocze przyszłego roku, pora na kolejny krok. Jest nim powołanie Miejskiej Rady Sportu – organu, który będzie doradzał burmistrzowi i jego urzędnikom w kwestiach związanych z rozwojem kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Staszów.
Burmistrz Staszowa powołał Radę Sportu

Autor: Marcin Jarosz

Podziel się
Oceń

Radę tworzą przedstawiciele działających na terenie klubów sportowych i stowarzyszeń, a także przedstawiciele burmistrza i rady miejskiej. Burmistrza reprezentują zastępca burmistrza Ewa Kondek i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Rafał Glegoła. Z ramienia Rady Miejskiej wiceprzewodniczący Dariusz Kubalski. W skład Rady wchodzą ponadto Krzysztof Czerwiec z „KS Korab OSiR”, Jan Darowski – z „Siatkarza Staszów”, Radosław Sekuła z MKS „Olimpia-Pogoń Staszów”, Agata Borycka ze Stowarzyszenia „Centrum” Sport i Rekreacja w Staszowie, Rafał Konat z ULKS „Dwójka” przy ZS nr 2 w Staszowie, Mariusz Cecelon z LSZ „Sigma” OSiR Staszów oraz Stanisław Świątek z LSZ „Dobra-Podmaleniec”.

W sprawnym wykonywaniu zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu ważna jest współpraca pomiędzy urzędem a przedstawicielami klubów i stowarzyszeń, sportowych. Na terenie naszej gminy jest duży potencjał sportowy. Chcemy go rozwijać – mówi Leszek Kopeć Burmistrz Miasta i Gminy Staszów. Rada, przy współpracy ze specjalistami, będzie zajmowała się diagnozowaniem potrzeb z zakresu kultury fizycznej i sportu, inspirowaniem działań, współpracą  przy organizacji imprez i wydarzeń sportowych oraz propagowaniem przedsięwzięć i wspieranie inicjatyw w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji. Ponadto będzie opiniowała strategie rozwoju sportu na terenie gminy, projekty budżetów dotyczących sportu. Będzie również opiniowała program rozwoju bazy sportowej na terenie miasta i gminy. Funkcję Przewodniczącego Rady powierzono Ewie Kondek, zastępcą wybrano Dariusza Kubalskiego natomiast sekretarzem Mariusza Cecelona. Wszyscy członkowie rady będą pełnić swoją funkcję społecznie. 


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Nie tylko dla kierowców
Reklama
Reklama
Reklama
Przedsiębiorczość i edukacja
Reklama
Rynek pracy
KOMENTARZE
Autor komentarza: mądre pytania Treść komentarza: po pierwsze czy będą obniżki podatków dla firm lokalnych czy ulgi dla obcych ? czy ujawnicie pensje w szpitalu w Ostrowcu i są tu milionerzy lepsi od tych w tv ? Data dodania komentarza: 21.07.2026, 17:23 Źródło komentarza: Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Autor komentarza: Ostrowczanin . Treść komentarza: Przedewszystki powinniscie wybudowac wiadukt nad torami, wtedy ten wasz remont mialby sens. Data dodania komentarza: 20.07.2026, 18:47 Źródło komentarza: Zmiany na ulicy Żeromskiego Autor komentarza: Jan Treść komentarza: To już nie ma innych potrzeb ,tylko ruinę odbudowywać komu po co Data dodania komentarza: 16.07.2026, 12:56 Źródło komentarza: Ruszy rewitalizacja pałacu Autor komentarza: Rodak Treść komentarza: Brawo , tak trzymać. Data dodania komentarza: 14.07.2026, 21:15 Źródło komentarza: Ruszy rewitalizacja pałacu Autor komentarza: Przestraszony Treść komentarza: Tyle pieniędzy i tylko na przygotowanie parku? Data dodania komentarza: 12.07.2026, 04:26 Źródło komentarza: Ruszy rewitalizacja pałacu Autor komentarza: Jimmy Treść komentarza: Niech się zajmą odcinkiem od łuku w Rudce do ronda w Kunowie bo tam dopiero jest zdegradowany i połatany odcinek.Poza tym co to za remonty co roku po marne kilkaset metrów .Tak to można w miastach ulice remontować a nie na drogach krajowych czy wojewódzkich.Powinno być minimum 1,5-2 kilometry remont.I jeszcze wymiana dwóch warstw asfaltu na tak krótkim odcinku czas trwania aż dwa miesiące. Data dodania komentarza: 10.07.2026, 07:00 Źródło komentarza: Utrudnienia na drodze krajowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama