W niedzielę 21 czerwca odbył się wernisaż wystawy „Skarb utracony. Skarb odzyskany”, przygotowanej jako część tegorocznych obchodów jubileuszowych. Ekspozycja przyciąga uwagę nie tylko tematyką, ale także rangą prezentowanych obiektów. To bowiem pokaz najcenniejszych znalezisk gromadzonych ze zbiorów ostrowieckiego muzeum, które dla wielu odwiedzających stanowią niepowtarzalną okazję do spotkania z materialnymi śladami historii regionu.
Wystawa została poświęcona czterem wyjątkowym depozytom monet oraz innym przedmiotom odnalezionym w rejonie Ostrowca Świętokrzyskiego. Każdy z nich opowiada odrębną historię, a razem tworzą fascynujący obraz dawnych czasów, niepokojów, ukrytych majątków i losów ludzi, którzy przed wiekami decydowali się zabezpieczyć swoje kosztowności.
Napisz komentarz
Komentarze