Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rozpoczynamy nowy sezon biegowy!

Pod koniec marca w Ostrowcu Św. oficjalne zainaugurowany został nowy sezon biegowy. W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbyły się pierwsze w 2014 roku zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię.

Pod koniec marca w Ostrowcu Św. oficjalne zainaugurowany został nowy sezon biegowy. W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbyły się pierwsze w 2014 roku zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię. Już niebawem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosi wszystkich amatorów biegania w Ostrowcu Św. i okolicy do kolejnych atrakcyjnych przedsięwzięć. Zaproszenie skierowane będzie zarówno do maluchów jak i seniorów, zarówno tych bardziej jak i mniej zaawansowanych – tych, którzy biegają maratony, ale również i przede wszystkim tych, którzy przygodę z bieganiem chcą dopiero rozpocząć. W kalendarzu biegowym nie zabraknie imprez jednorazowych jak i cyklicznych, z rywalizacją w tle oraz bez. Jednym zdaniem – dla każdego coś miłego!

 

Zajęcia BbL w całej Polsce odbywają się w każdą sobotę, o godz. 9:30 (w Ostrowcu Św. spotkanie uczestników przy WOPRówce obok stawów w Ośrodku Rekreacyjnym Gutwin). Każdorazowo trening trwa co najmniej 60 minut. Organizatorom BbL zależy na tym, by poziom prowadzonych spotkań był jak najwyższy, dlatego zajęcia są prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Co ważne, program spotkań BbL musi uwzględniać osoby, które zaczynają przygodę z bieganiem. To doskonałe miejsce dla osób, które chciałby rozpocząć treningi biegowe, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. Tu znajdą zarówno towarzystwo, jak również otrzymają cenne wskazówki, które na początku będą niezbędne.

 

Długi weekend majowy to w kalendarzu ostrowieckiego biegacza tradycyjna „Biegowa Majówka”. Podczas czterech dni (od 1 do 4 maja) - w sobotę o godzinie 9:30, w pozostałe dni o godzinie 17 - w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin odbywać się będą godzinne zajęcia dla amatorów biegania oraz nordic walking.

 

W czasie długiego majowego weekendu zainaugurowany zostanie drugi sezon cieszącej się sporą popularnością cyklicznej imprezy MosirGutwinRun. Tegoroczna edycja zostanie przeprowadzona w rozszerzonej formule. Do wspólnego biegania zaproszeni zostaną nie tylko dorośli, ale również dzieci, a przygotowane trasy będą zróżnicowane. W 2014 roku impreza odbędzie się nie w pięciu, a sześciu terminach. Podstawą do umieszczenia w klasyfikacjach końcowych będzie udział w minimum czterech. Do wyboru będą dwie trasy. Pierwsza – już znana uczestnikom ubiegłorocznych zmagań – na dystansie ok. 5274 metrów oraz druga – nowa – na dystansie ok. 10548 metrów. Czterokrotny udział w MosirGutwinRun2014 pozwoli więc uczestnikom na symboliczne zaliczenie „Półmaratonu na raty” (4 razy 5274m) lub „Maratonu na raty” (4 razy 10548m). Każdorazowo – po zakończeniu rywalizacji na dłuższym dystansie - przeprowadzone zostaną biegi dla dzieci i młodzieży. Regulamin imprezy oraz internetowe formularze zapisów niebawem zostaną udostępnione na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.mosir.ostrowiec.pl. Podobnie jak w ubiegłym roku biegi MosirGutwinRun odbywać się będą w niedzielne przedpołudnia, z jednym odstępstwem od tej reguły. Pierwszy bieg zaplanowano na 4 maja, a kolejne 24 maja (sobota - w ramach akcji Polska Biega), 6 lipca, 31 sierpnia, 14 września i 12 października.

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
SMAKI BASI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OstrowczaninTreść komentarza: Mam do ciebie czlowieku pytanie na czm ty sie nie znasz?Data dodania komentarza: 13.03.2026, 16:42Źródło komentarza: Zbigniew Duda o kandydaturze Przemysława Czarnka na premieraAutor komentarza: .Treść komentarza: kuglarzeData dodania komentarza: 11.03.2026, 05:04Źródło komentarza: Mariusz Błaszczak o bezpieczeństwie państwa i kandydaturze Przemysława Czarnka na premieraAutor komentarza: paszczakTreść komentarza: co ten nieudacznik tu chciał????Data dodania komentarza: 10.03.2026, 18:00Źródło komentarza: Mariusz Błaszczak gościł w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimAutor komentarza: czekamTreść komentarza: ciekawy jestem czy prezydent kupił kwiaty za swoje czy same kobiety za to zapłaciłyData dodania komentarza: 9.03.2026, 19:21Źródło komentarza: Tłumy na koncercie LemON w Ostrowcu Świętokrzyskim: 3300 bezpłatnych wejściówek i specjalne kursy autobusoweAutor komentarza: ...Treść komentarza: wowData dodania komentarza: 4.03.2026, 11:54Źródło komentarza: Szpitale powiatowe nie chcą umierać na kolanach. Protest przed ministerstwemAutor komentarza: zrażonyTreść komentarza: miasto by się rozwijało jakby rządzili ludzie myślący ekonomicznie,tanie tereny inwestycyjne i póżniej same pieniążki wpływają do budżetu gminy a tak drogie nieruchomości i wysokie podatki ,ja już nie zainwestuje bo za duże koszty i ciągle podnoszone podatki ,firmy rodzinne już się likwidująData dodania komentarza: 1.03.2026, 11:56Źródło komentarza: NA ŻYWO: Gala Żelazne Skrzydła Biznesu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama