Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Opatów poleca się do zwiedzania

Na mapie weekendowych wycieczek warto zaznaczyć Opatów. Do obejrzenia jest kilka ciekawych miejsc i wystaw.
Ładuję odtwarzacz...

W Domu Muzealnym w Opatowie czynna jest nowa wystawa pt.: "Przecież coś po nas zostanie". To zbiór listów mieszkańców Opatowa, Sandomierza, Ostrowca Świętokrzyskiego narodowości żydowskiej, pisanych w czasie II wojny światowej do swoich bliskich. 
Odwiedzając Dom Muzealny w Opatowie warto też zwrócić uwagę na inne zbiory.

Prezentujemy mapę Polski z 1929 roku o wymiarach 160 cm na 170 cm na której zaznaczone sa najmniejszymi miejscowościami, jakie w ówczesnej Polsce były. Kolejnym ciekawym eksponatem jest dokument- mowa posła królewskiego wysłanego na Sejmik Opatowski w 1646 roku - opowiada Andrzej Żychowski, przewodnik.

Przypominamy, że Domu Muzealnym mieści się również Muzeum Geodezji i Kartografii. Niektóre eksponaty liczą nawet 200 lat, ale obiekt wyposażony jest także w sprzęt multimedialny na miarę XXI wieku, dzięki czemu zwiedzający w łatwy sposób poznają zawód geodety. 
Niesłabnącą popularnością wśród turystów, co potwierdzają statystyki chociażby z ostatniej Nocy Muzeów, cieszy się trasa podziemna. Odwiedziło ją 187 osób, natomiast Dom Muzealny 64 osoby.

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama