Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ostatnie prace przy budowie wiaty w Skarbce

W miejscowości Skarbka wybudowana jest wiata na sprzęt wykorzystywany między innymi do utrzymania dróg. Inwestycja była możliwa do zrealizowania dzięki wsparciu finansowemu, które gmina Bałtów otrzymała ze środków rządowych.
Ładuję odtwarzacz...

Wiata jest potrzebna, bowiem sprzęt jaki gmina wykorzystuje do realizowania zadań z zakresu gospodarki komunalnej czy odśnieżania dróg nie jest odpowiednio zabezpieczony. Garażowany pod chmurką narażony jest na awarie i zniszczenie.

Na budowę zadaszonego miejsca, gdzie będzie garażował sprzęt wykorzystywany przez pracowników zakładu komunalnego oraz służby drogowe, gmina Bałtów dotrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na to zadanie wpłynęło do gminnej kasy 800 tysięcy złotych. Na początku bieżącego roku wójt Hubert Żądło podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Dziś już prace są zaawansowane i i termin ukończenia obiektu nie jest zagrożony.

Budowa w latach poprzednich takiej wiaty była niemożliwa do sfinansowania. Nie mieliśmy odpowiednich funduszy, bowiem gmina była zadłużona. Bez wsparcia z funduszy rządowych, taka inwestycja nie zostałaby zrealizowana – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

fot. UG w Bałtowie

Wiata ma być gotowa w połowie roku. jej budowa to koszt blisko 1 mln 300 tysięcy złotych. Hala w Skarbce będzie miała powierzchnię 525 metrów kwadratowych wraz zapleczem kanalizacyjnym, oświetleniem i automatyczną bramą.
 

fot. UG w Bałtowie 

Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama