" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wybrano patronów, będzie poświęcenie

19 maja, 517 lat temu, Ćmielów otrzymał prawa miejskie. W tym roku rocznica zostanie uczczona w sposób nietypowy. Dwa ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 755, które znajdują się po obu stronach miasta, oficjalnie otrzymają patronów i będą poświęcone. Nazwy wybrali mieszkańcy w konsultacjach społecznych. Rondo w Wólce Wojnowskiej otrzyma nazwę im. Legionów Polskich a rondo w Ćmielowie będzie im. ks. Juliusza Chyżewskiego.
Wybrano patronów, będzie poświęcenie
fot. UMiG w Ćmielowie

Na godzinę 16:30 zaplanowano poświęcenie ronda w Wólce Wojnowskiej, a na  17:15 w Ćmielowie. O godz. 18:00 w kościele parafialnym  zostanie odprawiona msza święta w intencji mieszkańców gminy Ćmielów. Nabożeństwo będzie również upamiętnieniem rocznicy śmierci księdza Juliusza Chyżewskiego.

Przypomnijmy: konsultacje społeczne w sprawie wyboru patronów dla ćmielowskich rond odbyły się w 2019 roku. Mieszkańcy mieli po dwie propozycje. Dla ronda od strony Ostrowca Świętokrzyskiego, jako patronów zaproponowano Legiony Polskie i kanclerza Jacka Małachowskiego. Dla ronda od strony Ożarowa, w Wólce Wojnowskiej ks. Juliusza Chyżewskiego i ks. prof. Wincentego Granata. Mieszkańcy przegłosowali  i tym samym wybrali na patronów:  ks. Juliusza Chyżewskiego  oraz Legiony Polskie.

Na początku listopada w 2019 roku podczas sesji rady gminy, większością głosów ćmielowscy radni zgodzili się na nadanie rondom patronów wybranych w konsultacjach społecznych. Niestety z powodu pandemii oficjalne uroczystości przesunięto w czasie. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama