" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

W dniu święta pielęgniarek i położnych w Ostrowcu Świętokrzyskim wręczono odznaczenia resortowe. Otrzymali je: dr nauk medycznych Monika Borek, dr nauk o zdrowiu Małgorzata Cichońska, dr nauk medycznych Dorota Maciąg, dr nauk medycznych Katarzyna Kucharska, mgr Aleksandra Guzik, sierżant sztabowy Marcin Bis.
Ładuję odtwarzacz...

Zawód pielęgniarki to przede wszystkim służba dla drugiego człowieka. Pielęgniarka jest obecna przy narodzinach, często towarzyszy również w ostatnich chwilach życia. Pielęgniarkę powinna cechować empatia, zrozumienie dla drugiego człowieka. Osoba wykonująca ten zawód powinna umieć słuchać. 
Nie jest to praca ani łatwa, ani dobrze wynagradzana - mówią pielęgniarki. 
Polska służba zdrowia od lat boryka się z problemami kadrowymi. Brakuje wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej, a statystyki biją na alarm. Tylko część absolwentów uczelni podejmuje pracę w placówkach medycznych. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama