" " Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W święto Konstytucji odznaczono waśniowskich druhów

Podobnie jak w latach minionych, w Waśniowie uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.
W święto Konstytucji odznaczono waśniowskich druhów
Autor: Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Waśniowie / fot. UG w Waśniowie

 Gminne uroczystości w Waśniowie związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęto od wizyty na cmentarzu parafialnym w Waśniowie. Tam przedstawiciele lokalnych władz, młodzież szkolna i mieszkańcy złożyli kwiaty na grobach polskich saperów poległych na waśniowskiej ziemi w czasie II wojny światowej.

 

Delegacja składa kwiaty na grobie polskich saperów / fot. UG w Waśniowie 

 

Kolejnym punktem wtorkowego świętowania było nabożeństwo w kościele parafialnym w Waśniowie, gdzie honorową wartę przy ołtarzu zaciągnęli druhowie z OSP. 

Msza święta z Ojczyznę. 3.05.2022 / fot. UG w Waśniowie 


Na placu przed remizą OSP została zorganizowana uroczysta zbiórka z udziałem delegacji z wszystkich gminnych jednostek oraz Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Waśniowie. Odbyła się prezentacja sprzętu, jaki trafił w minionych miesiącach do waśniowskiej jednostki, a zasłużeni druhowie odebrali medale i odznaczenia. 

 

Uroczysta zbiórka druhów z OSP. 3.05.2022 r. / fot. UG w Waśniowie 


 

 


Do pobrania
  1. w 1.jpg 1.6 MB


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama