Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zgłosił się 28 letni mieszkaniec Starachowic, który złożył zawiadomienie dotyczące oszustwa internetowego. Mężczyzna zamieścił na jednym z portali internetowych ogłoszenie, dotyczące sprzedaży części do samochodu. Odezwał się do niego zainteresowany ogłoszeniem kupujący, który w trakcie korespondencji wysłał do 28-latka wiadomość z linkiem, który miał posłużyć do szybkiego sfinalizowania transakcji. W efekcie starachowiczanin zamiast zyskać na sprzedaży przedmiotu, stracił blisko 15 000 złotych.
Policja apeluje, aby nie wchodzić w linki, których nie znamy, zwracać uwagę czy mamy do czynienia z prawdziwą stroną bankowości internetowej lub firmy kurierskiej, ponieważ możemy w taki sposób nieświadomie podać dane, które pozwolą oszustowi „wyczyścić” nasze konto bankowe.






























![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze