Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Okradziono Bank Spółdzielczy. Jak do tego doszło?

Z Banku Spółdzielczego w Chmielniku skradziono blisko milion złotych.
Okradziono Bank Spółdzielczy. Jak do tego doszło?
Autor: fot. Świętokrzyska Policja

Radosław Sz., pracownik Banku Spółdzielczego w Chmielniku został zatrzymany przez policję i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna regularnie od października 2020 roku okradał swoje miejsce pracy.

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim dokumentacji bankowej i zeznań świadków, który pozwolił na ustalenie, iż jeden z pracowników Banku Spółdzielczego w Chmielniku wpływał na automatyczne przetwarzanie danych w systemach płatności bankowych i w ten sposób wyprowadził z tego Banku kwotę co najmniej 960.000 zł.

poinformowała - Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Sprawę "zniknięcia" blisko miliona złotych zgłosiła na komisariat policji w Chmielniku zgłosiła 44-letnia pracownica banku. Podejrzenia zostały skierowane na 42-letniego Radosława Sz., który w placówce zajmował się działem IT.

Wykorzystywał swoje uprawnienia i wiedzę, aby po przejęciu transzy pieniędzy, kasować z systemów ślady transakcji, tak by w pierwszej chwili nie zostały zauważone.

- czytamy na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty, sąd przychylił się do wniosku o jego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. 

W śledztwie kompletowany jest materiał dowodowy niezbędny do ustalenia wszelkich okoliczności tej sprawy. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar prokurator zabezpieczył mienie podejrzanego o wartości blisko 90.000 zł.

informuje - Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

O finale tej sytuacji będziemy informowali. 


Zatrzymany Radosław Sz.
Zatrzymany Radosław Sz.

fot. Świętokrzyska Policja


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama