Od 15 lat związek zawodowy NSZZ „Solidarność” organizuje uroczystości upamiętniające wprowadzenie stanu wojennego. Tradycyjnie o godzinie 18 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Św. odbyła się msza św a po niej przemarsz pod pomnik upamiętniający hutników, którzy w dniach 13-15 grudnia w geście solidarności z innymi zakładami w kraju przyłączyli się do ogólnopolskiego strajku.
W obchody upamiętniające rocznicę stanu wojennego włączyli się członkowie ostrowieckiego KOD-u i Nowoczesnej. Spotkali się pod obeliskiem przy Al. 3 Maja a następnie w Galerii Forografii obejrzeli dwa filmy opowiadające o 13 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.





























![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze