Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rywalizacja rozpoczęta! Uczniowie walczą o swoją przyszłość

Do zgarnięcia nagrody, a przede wszystkim ważne umiejętności, które mogą przełożyć się na ich dorosłe życie. Uczniowie 10 szkół rozpoczęli rywalizację w ramach projektu LGD Krzemienny Krąg.
Ładuję odtwarzacz...

Po 5 uczniów z 10 szkół z terenu Lokalnej Grupy Działania Krzemienny Krąg ucząc się oszczędzania i przedsiębiorczości powalczą o ciekawe nagrody. 

Ale zanim wyjazd i główna nagroda, drużyny biorące udział w projekcie będą musiały przejść kilka etapów konkursu.  W pierwszej kolejności opiekunowie grup, czyli po jednym nauczycielu z każdej szkoły przejdą specjalne szkolenia ze strategicznych gier biznesowych.

Nauczyciele z pomysłu szkoleń są zadowoleni, jak mówią to może być kolejne ciekawe doświadczenie w ich zawodowym życiu.

Zdobytą wiedzę opiekunowie grup przekażą uczniom ze swoich drużyn, tak aby odpowiednio przygotować młodzież do pierwszych konkursowych zmagań. W listopadzie odbędzie się quiz wiedzy m.in. w oparciu o gry strategiczne.

Po I etapie, do kolejnego przejdzie 6 drużyn, których zadaniem będzie stworzenie biznesplanu. Trzy zwycięskie drużyny wygrają wcześniej wspomnianą nagrodę jaką jest 7-dniowy wyjazd na Słowację. Na drużyny te czekać będą też szkolenia i dodatkowe możliwości rywalizacji.

Podstawowe założenie projektu to zaszczepianie wśród młodych ludzi myśli jak powinni kreować swoim życiem żeby pieniądze pracowały na nich, a nie oni całe życie pracowali na pieniądze.
Uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły poprzez udział w konkursie mają konkretne oczekiwania.

Podczas rozpoczęcia projektu jego uczestnicy zapoznani zostali m.in. z jego regulaminem. Zmaganiom młodzieży będziemy się z pewnością przyglądać. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama