Róża Thun, podobnie jak goście inauguracyjnego spotkania ostrowieckiego Klubu Obywatelskiego, skupiła się na problemie miejsca naszego kraju w Europie. Posłanka twierdziła, że choć geograficznie ciągle jesteśmy krajem europejskim, to ostatnie działania i decyzje partii rządzącej narażają nasz kraj na marginalizację.
Europosłanka podkreśliła, że nasza historia cały czas przypomina o związkach naszego kraju z Europą i cywilizacją Zachodem. O nierozerwalnym związku Polski z Europą przekonywał Eligiusz Mich, szef Platformy Obywatelskiej w powiecie ostrowieckim. Natomiast gość Klubu Obywatelskiego, Róża Thun wyraziła swoje obawy związane z kierunkiem polityki zagranicznej realizowanej przez obecny rząd.
Kolejnym prelegentem zaproszonym przez ostrowiecki Klub Obywatelski ma być przedstawiciel świata kultury.































![II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja] II Jarmark Dworski w Rudzie Kościelnej [relacja]](https://static2.lokalnatelewizja.pl/data/articles/sm-16x9-ii-jarmark-dworski-w-rudzie-koscielnej-1757939579.jpg)


























































Napisz komentarz
Komentarze