ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Umowa zlecenie a kredyt gotówkowy

  • 27.04.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Umowa zlecenie a kredyt gotówkowy
Potrzebujesz pieniędzy na remont, naprawę auta lub nowy telewizor? Taki wydatek – przyjemny lub nie – może trafić się każdemu i wtedy większość z nas rozważać będzie kredyt gotówkowy. Masz wszystko zaplanowane, ale przypomniałeś sobie właśnie, że nie masz umowy o prace i myślisz, że nici z pieniędzy? Na szczęście nie! Z poniższego artykułu dowiesz się, że kredyt dostaniesz nie tylko będąc zatrudnionym na etacie. Zapraszamy do lektury!

Kredyt na umowie cywilnoprawnej

Choć oczywiście będąc zatrudnionym na umowę o pracę masz największe szanse na dostanie kredytu, nie musisz się obawiać, jeśli pracujesz na umowie zlecenie. Sytuacja się zmienia i obecnie banki chętniej przyznają kredyty osobom właśnie na takich umowach – wynika to chociażby z tego, że bardzo wiele osób pracuje w pełnym wymiarze godzin, ale jednak nie na etacie. Takie są realia rynku pracy w Polsce – rezygnując więc z osób na umowach cywilnoprawnych, banki po prostu traciłyby klientów i pieniądze. Co więc się liczy i co sprawdza bank? Po pierwsze, tak jak w przypadku etatu – dochody, bowiem to od ich wysokości zależy twoja zdolność kredytowa. Po drugie – regularność podpisywanych umów, co stanowi dla banku dowód na stałość zatrudnienia i twoją wypłacalność. Może się też zdarzyć, że twój przyszły wierzyciel sprawdzi, jak długo pracujesz na danej umowie. Z reguły wymaga on, by pierwsza z nich była podpisana 6–12 miesięcy wcześniej. Bank sprawdzi też, czy była ona odnawiana cyklicznie. Im dłuższy okres zatrudnienia, tym większa zdolność kredytowa – bank zakłada, że masz stałe zajęcie i oddasz mu pieniądze.

 

Jak znaleźć kredyt gotówkowy?

W dobie dużej konkurencji na rynku finansowym, można spędzić wiele godzin przed ekranem komputera lub smartfona w poszukiwaniu najlepszego kredytu – na szczęście nie trzeba! Na stronie madrzepozyczaj.pl znajdziesz propozycje ponad 20 kredytów oferowanych przez różne banki i w wygodny sposób będziesz mógł je porównać. Sprawdzisz RRSO (rzeczywista roczną stopę oprocentowania), na którą warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kredytu, oraz dodatkowe opłaty i prowizje. Zapoznasz się także z wymogami każdej oferty – dowiesz się, jaki jest minimalny wiek kredytobiorcy, jakie dokumenty są wymagane przy składaniu wniosku itd. Klikając w odpowiedni przycisk przeniesiesz się na stronę internetową banku, którego oferta ci odpowiada i będziesz mógł złożyć wniosek. Dzięki rankingowi pożyczek nie tylko oszczędzisz czas i znajdziesz najlepszy kredyt – zapoznasz się również z wieloma artykułami dotyczącymi różnych aspektów rynku finansowego. Taka wiedza z pewnością zawsze się przyda.

Grupa Tipmedia
Podziel się: