ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Botoks- plusy i minusy jego stosowania

  • 19.12.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Botoks- plusy i minusy jego stosowania
Wygładzi zmarszczki oraz bruzdy, zmniejszy nadmierną potliwość, jednak wstrzykiwanie botoksu bez umiary daje karykaturalny efekt. Najbardziej to widać po polskich i zagranicznych gwiazdach. Poznaj plusy i minusy stosowania tej najpopularniejszej metody usuwania zmarszczek.

Co może dać Ci botoks?

Botoks jest uznawany za pogromcę zmarszczek. Od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Zlikwiduje bruzdę na czole albo zmarszczkę palacza, podniesie opadający kącik ust, rozprawi się ze wszystkimi oznakami upływu czasu. Jednak stosowanie tej metody ma również swoje wady. Poznaj naszą listę najważniejszych plusów i minusów wstrzykiwania toksyny botulinowej.

Zalety stosowania botoksu

Plusem botoksu jest jego atrakcyjna cena w porównaniu do inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. Niższa cena a efekty prawie takie same. Po co przepłacać? Botoks po prostu działa natychmiastowo. Wygładza nawet bardzo głębokie zmarszczki. Poradzi sobie zarówno z lwią zmarszczką na czole, jak i z kurzymi łapkami w kącikach oczu. Aby osiągnąć pełne rezultaty należy poczekać kilka dni, ale już zaraz po zabiegu można zobaczyć znaczącą różnicę. Efekty utrzymują się nawet do ośmiu miesięcy. Nawet po tym czasie dawne załamania skóry nie utrwalają się tak szybko jak wcześniej. Zabieg wstrzykiwania botoksu trwa tylko kilkanaście minut i nie jest bolesny. Botoks nie wyłącza z życia. Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków. Żartobliwie mówi się, że na botoks można wyskoczyć nawet w przerwie na lunch. Z tego zabiegu mogą skorzystać nawet kobiety w wieku 25 lat, u których są widoczne pierwsze oznaki starzenia się skóry. Botoks można wstrzykiwać również profilaktycznie. To wszystkie zalety. A jakie są wady?

Wady stosowania botoksu

To prawda, że wstrzyknięcie botoksu jest tańsze niż zrobienie operacji plastycznej. Jednak nadal nie każdego na to stać. Cena zabiegu waha się od 300 zł do nawet 1200 zł. Zależy od miejsca, w które wstrzykiwany jest botoks. Jeżeli chcesz długo cieszyć się efektami, to taki zabieg powinnaś powtarzać raz na parę miesięcy. Wiele kobiet boi się również powikłań po botoksie. Jeżeli poda się zbyt dużą dawkę tej substancji, to na twarzy pozostaje tak zwany ,,efekt maski”. Botoks może prowadzić również do asymetrii rysów twarzy. Po zabiegu przez jakiś czas są ograniczone ruchy mięśni twarzy i nie jest to przyjemne uczucie. Oczywiście są to skrajne przypadki. Najczęściej zdarzają się wtedy, gdy wybierzesz nieodpowiedni gabinet kosmetyczny. W tym przypadku tanio nie znaczy dobrze. Dlatego warto sprawdzić gabinet zanim zdecydujemy się na zabieg. Wiele salonów oferuje konsultacje. Dzięki temu już na tym etapie będzie można ocenić poziom ich profesjonalizmu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: