ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Co musisz wiedzieć, zanim wyruszysz w podróż kamperem?

  • 25.09.2018, 08:30
  • Grupa Tipmedia
Co musisz wiedzieć, zanim wyruszysz w podróż kamperem?
Podróżować po świecie można na wiele różnych sposobów, jednym z nich jest jazda kamperem. I choć wielu Polaków podchodzi do turystyki kempingowej jak do jeża, to mimo wszystko forma ta i tak znajduje wielu zwolenników. Zastanawiasz się nad zagranicznym wyjazdem z domem na czterech kółkach? Sprawdź, o czym musisz pamiętać zanim wyruszysz w trasę, żeby podróż była nie tylko udana ale przede wszystkim bezpieczna

Podróżować po świecie można na wiele różnych sposobów, jednym z nich jest jazda kamperem. I choć wielu Polaków podchodzi do turystyki kempingowej jak do jeża, to mimo wszystko forma ta i tak znajduje wielu zwolenników. Zastanawiasz się nad zagranicznym wyjazdem z domem na czterech kółkach? Sprawdź, o czym musisz pamiętać zanim wyruszysz w trasę, żeby podróż była nie tylko udana ale przede wszystkim bezpieczna.

Ubezpieczenie to podstawa

W Polsce turystyka kempingowa nie cieszy się tak dużą popularnością jak choćby za naszą zachodnią granicą, gdzie Niemcy na potęgę podróżują kamperem lub samochodem z przyczepą. Kraje, gdzie podróżujący wolą nocować w mobilnym domu niż w hotelu, to także Holandia i Wielka Brytania. Nie ma się więc czemu dziwić, że to właśnie w USA funkcjonują skrojone na miarę ubezpieczenia dla kamperów takie jak https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/Także i w Polsce z roku na rok przybywa chętnych na podróżowanie samochodem kempingowym, można więc liczyć, że i unas już wkrótce sytuacja w branży ubezpieczeniowej w kontekście turystyki kempingowej ulegnie poprawie. W chwili obecnej trzeba się mocno natrudzić, żeby znaleźć kompleksowy pakiet ubezpieczeniowy dla kampera, który ochroni jego właściciela przed wszystkimi zdarzeniami, jakie mogą go spotkać na drodze.

Opanuj przed wyjazdem

Osoby dopiero co rozpoczynające swoją przygodę z karawaningiem często zapominają o tym, że kamper różni się od samochodu osobowego pod każdym względem. Nie wystarczy więc spakować się, wsiąść do auta i ruszyć w trasę – trzeba jeszcze przed podróżą zaznajomić się z pojazdem. Musisz dowiedzieć się, jak obsługiwać kamper. Na kempingu na pewno będziesz chciał mieć dostęp do prądu czy wody, więc naucz się podłączać auto do zewnętrznej sieci elektrycznej oraz wodociągowej.

Może Ci się to wydać śmieszne, ale z pozoru łatwe czynności takie jak włączanie kuchenki gazowej, wylewanie brudnej wody czy opróżnianie toalety wielu podróżującym sprawia niemałą trudność. Dobrze jest opanować te umiejętności jeszcze przed wyjazdem, żeby podczas podróży nie być zdanym na łaskę lub niełaskę innych kamperowiczów.

No i na koniec, sprawdź, czy aby na pewno umiesz włączyć klimatyzację i ogrzewanie oraz czy otrzymałeś cały niezbędny ekwipunek (uwaga ta tyczy się wypożyczających kampery). W razie jakichkolwiek kłopotów, będziesz miał jeszcze wystarczająco dużo czasu na kontakt z serwisem i opanowanie nieznanych Ci umiejętności.

Grupa Tipmedia
Podziel się: