ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

"Uśmiech losu Serendipity" w Sandomierzu

start 08.02.2019 10:00
koniec 05.03.2019 10:00

Lokalizacja: Sandomierz

Efekt Międzynarodowego Konkursu Amberif Design Award 2018 w Sandomierzu. Od 08. 02. 2019 do 05.03.2019 w Iluzjon Art Cafe będziecie Państwo mogli oglądać wystawę pt: "Uśmiech losu Serendipity".

Uśmiech losu opisuje szczęśliwy traf, gdy odkrywamy coś, poszukując czegoś innego. Zazwyczaj mamy nadzieję, że wszystko będzie pod naszą kontrolą i oczekujemy spodziewanych wyników. Ale życie dokonuje nieoczekiwanych zwrotów, a perspektywy zmieniają się szybciej, niż możemy to sobie uświadomić. Projektanci i artyści mają zdolność do otwartości i uświadomienia sobie tych zmian wcześniej, niż inni. Potrafią też wyrazić swoje spostrzeżenia w formie namacalnego wyrobu – biżuterii, która stanowi swoistą deklarację.

Targi Amberif i ich organizatorzy umożliwili zaprezentowanie tych nieoczekiwanych odkryć w ramach konkursu na projekt biżuterii z bursztynem. Prace rywalizujące o publikację w katalogu i o nagrody zgłosiło 100 artystów z 20 państw nadsyłając 127 projektów.

Tak rozległy wachlarz otworzył pole do szerokich rozważań i pogłębionych dyskusji w gronie międzynarodowego Jury. Eksperci pochodzący z różnych środowisk – ze świata edukacji, sztuki i muzealnictwa – swobodnie wymieniali między sobą różnorodne punkty widzenia. Jury podjęło jednogłośne decyzje co do jakości i intensywności prac, przyznając trzy nagrody obiecującym młodym artystom. Dodatkowo Jury przyznało 4 wyróżnienia podkreślając wysoki poziom zgłoszonych prac.

Przypadkowe spostrzeżenie może czasem prowadzić do zaskakujących odkryć. Dla projektantów otwiera się wówczas przestrzeń dla intuicji i subiektywnego wyrazu.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.