Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Sposoby podejścia do pracy zespołowej

Firmy przeważnie narzucają swoimi standardami sposób podejścia poszczególnych pracowników do kolegów i koleżanek z pracy. Niemniej, bardzo często to od każdego zatrudnionego zależy, jak będzie zachowywał się w zespole. Oto kilka sposób podejścia do pracy zespołowej.
  • 06.11.2019 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Sposoby podejścia do pracy zespołowej

Partnerstwo

Praca w oparciu o warunki partnerskie najczęściej widoczna jest w zespołach z długoletnim doświadczeniem. Leaderzy takich drużyn są niemal na równi z innymi pracownikami i wiedzą, jak ważna jest dyskusja. Partnerstwo bardzo często przedłużane jest również na gruncie prywatnym – podczas spotkań towarzyskich i integracyjnych. Niemniej, zespół zachowuje formalną etykietę i doskonale wie, kiedy i na co może sobie pozwolić. W firmach preferujących takie podejście istnieje ogromny szacunek pracowniczy.

 

Kumplostwo

Praca zespołowa w oparciu o kumplostwo ma miejsce najczęściej w niewielkich i młodych firmach. Pojawia się ona również w przypadku większości prac fizycznych. Niektóre firmy określają taki porządek rzeczy już na etapie ofert o pracy zamieszczanych np. na Pracuj.pl wytłuszczając charakter pracy zespołowej. Praca wykonywana w zespole kumpelskim ma charakter kolektywny, lecz można wyczuć w nim niechęć do szefostwa. W zakładzie pracy tworzy się wówczas paczka znajomych, którzy wykonują swoje obowiązki pod przymusem i ze względu na pozytywne relacje pracownicze. W wolnych chwilach pracownicy uwielbiają spędzać czas ze sobą.

 

Zespół solistów

W niektórych firmach spotykany jest standard pracy oparty o zespół, który tworzą silni soliści. Wówczas każdy z nich wykonuje profesjonalnie swoje obowiązki, jednak po zakończeniu obowiązku pracy, nikt nie wchodzi z nikim w relacje bądź robi to sporadycznie i kurtuazyjnie. Integracja takiej drużyny jest niewielka, jednak nie ma nic wspólnego z jej efektywnością. Niemniej, praca w takich warunkach jest bardzo trudna do wytrzymania, gdyż wizja zespołu jest wtedy bardzo umowna.

 

--- Artykuł sponsorowany ---


KOMENTARZE
Autor komentarza: whiskasTreść komentarza: "Wróbel i kot" Czarny kot Psot wlazł na wysoki płot Wolno przechadza się po żerdzi "Ale nudy" - stanowczo stwierdził Grzbiet wygina i o żerdź ostrzy pazury "Miaaał! Widzę wszystko z tej góry. Ale nic ciekawego nie widzę. O! Tam mała mysz! Ale myszy nie łapię, Bo się ich brzydzę." Na gałęzi wróbel ćwierka i ćwierka Kot Psot spogląda na wróbelka A wróbel na to: " - Co tak nerwowo kocie łazisz po płocie? - Ja chcę się wróblu w coś pobawić. - odparł kot - Ćwir! Ćwir! Ty kocie chcesz się pobawić? A może chcesz coś zjeść? No to uciekam. Cześć! - Zaczekaj wróblu! Nie uciekaj! Ja Ciebie nie zjem. Przyrzekam! - Oj! Kłamiesz kocie Psocie. Ja odlatuję, bo zbyt nerwowo łazisz po tym płocie. - Miaaał! Ja tylko na zabawę ochotę żem miał."Data dodania komentarza: 06.10.2022, 00:23Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: GuruTreść komentarza: To ze osm go sprzedaje to skandal stulecia..jak oni reprezentują mieszkancowData dodania komentarza: 05.10.2022, 22:33Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: A zdjęcie reklamujące dni muzyki z ostatniego koncertu na Piaskach. Muzyczne Wieczory mają jednak swój styl i poziom. Trzeba uczyć się od najlepszych. Dobry macie wzór.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 22:24Źródło komentarza: Przed nami weekend dla melomanówAutor komentarza: Kot "Stalin."Treść komentarza: Za to mamy pomnik Wojtyły na Kościelnej.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 19:11Źródło komentarza: Kolekcjoner chce kupić MIGaAutor komentarza: dsgdfgTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7149479Data dodania komentarza: 05.10.2022, 18:19Źródło komentarza: Za nami DNI OSTROWCA 2022Autor komentarza: ...___Treść komentarza: Panie Prezesie daj pan spokój! NaprawdęData dodania komentarza: 05.10.2022, 17:53Źródło komentarza: Kłopoty mieszkańców z parkingiem