Na co uważać podczas poszukiwań pracy wakacyjnej?

  • 23.09.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Na co uważać podczas poszukiwań pracy wakacyjnej?
Okres wakacyjny to doskonały czas na zarobienie kilku groszy, które możemy przeznaczyć na studia bądź drobne wydatki. Niemniej, to również czas oszustów i łatwo znalezionych pracowników. Podczas poszukiwań pracy sezonowej w wakacje powinniśmy być czujni i uważać, gdyż pracodawcy posuwają się często do naprawdę niemiłych zagrań.

Brak umowy na piśmie

Większość prac sezonowych i wakacyjnych opartych jest o umowę śmieciową. Powinniśmy uważać na sytuację, w której potencjalny pracodawca proponuje nam wykonywania pracy bez jakiejkolwiek umowy. Wówczas możemy z całą pewnością stwierdzić, iż trafiliśmy na oszusta, który chce, abyśmy pracowali u niego na czarno. Niezależnie od charakteru naszej pracy i obowiązków wykonywanych na danym stanowisku powinniśmy żądać umowy.

 

Praca w złych lub szkodliwych warunkach

Wiele prac wakacyjnych, zwłaszcza tych fizycznych, może odbywać się w tragicznych warunkach. Ma to związek z faktem, iż obowiązki wykonywane są przeważnie na wolnym powietrzu, podczas upałów i letnich burz. Ponadto, zakres obowiązków jest tak niewielki, iż większość pracodawców nie przykłada wagi do zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Szczególnie powinniśmy uważać na wakacyjne prace za granicą, gdzie we znaki może dać się nie tylko specyficzny i nieznany klimat, ale również bariery komunikacyjne czy kulturowe.

 

Zbyt duży lub niekonkretny zakres obowiązków

Podczas poszukiwań pracy wakacyjnej za sprawą portali ogłoszeniowych pokroju Pracuj.pl możemy spotkać się z ofertami, w których już sama budowa oferty pracy budzi zastrzeżenia. Konkretnie zakres obowiązków, który jak na pracę wakacyjną może być naprawdę ogromny lub całkowicie nieznany. Powinniśmy się wystrzegać prac, w których obowiązki są zbyt szerokie bądź nieokreślone wcale.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: