CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Innowacyjna edukacja w Lokalna.TV

  • 4.12.2018, 13:00 (aktualizacja 04.12.2018 15:20)
  • Monika Ziemba
Innowacyjna edukacja w Lokalna.TV
Podziel się:
Oceń:
W ramach projektu "Innowacyjna edukacja - nowe możliwości" redakcję Lokalnej TV odwiedzili goście, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz austriackiego Instytutu Szkolenia Zawodowego BFI Burgenland. Tematem rozmów było innowacyjne podejście do dualnego kształcenia w zawodzie technik informatyk, w które w ramach projektu zaangażowana jest ostrowiecka telewizja.

          Rynek pracy powinien dawać młodym ludziom możliwość wyboru i podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Ale pracodawcy wciąż podkreślają , że wykształcenie pracowników często jest zbyt ogólne i zbyt teoretyczne. Za mało jest praktyk zawodowych i przygotowania pod kątem wąskich specjalności.
Odpowiedzią na apele pracodawców ma być  innowacyjna edukacja, nastawiona na praktyczną naukę zawodu, na którą chce postawić Niepubliczne Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie kształcenie techników informatyków zostanie poprowadzone zgodnie z założeniami projektu" Innowacyjna edukacja - nowe możliwości zawodowe".

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Liderem tego  projektu  jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Partnerami zaś: Instytut Szkolenia Zawodowego w Austrii, ZDZ w Ostrowcu oraz ostrowieckie media: radio i lokalna telewizja. 
Projekt zakłada wprowadzenie moderatora drogi zawodowej tzw. job coach- a, który stworzy indywidualny program dla każdego ucznia.
Urząd Marszałkowski nawiązał w ramach projektu współpracę z jednym z największych instytutów  edukacyjnych w Austrii- BFI Burgenland, który prowadzi kształcenie zawodowe na bardzo wysokim poziomie. Polscy partnerzy mają korzystać z bogatych doświadczeń zagranicznych gości, gdyż dualne kształcenie w Austrii wydaje się być lepiej zintegrowane i uregulowane.

 

Austriaccy goście pozytywnie oceniają współpracę w ramach projektu oraz działalność polskich przedsiębiorstw i przedsiębiorców. Po obejrzeniu redakcji lokalnej telewizji byli pod dużym wrażeniem.
Projekt "Innowacyjna edukacja - nowe możliwości zawodowe"  jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Na terenie województwa świętokrzyskiego obejmie 12 pracodawców, 68 uczniów z Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i z Kielc. Projekt realizowany będzie do grudnia 2020 roku.

 

Monika Ziemba
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe