Polska czyta "Przedwiośnie"

  • 29.08.2018, 15:05 (aktualizacja 04.09.2018 22:16)
  • Katarzyna Kurek
Polska czyta "Przedwiośnie"
Jedno z największych dzieł polskiej literatury zabrzmi podczas Narodowego Czytania 2018. Fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego zabrzmią 8 września. Akcję społeczną w 2012 roku zainaugurowała para prezydencka. 

Polskie dzieła literackie autorstwa wielkich pisarzy zasługują na wyjątkowe miejsce w bibliotekach. Zasługują również na szczególny szacunek czytelników i ponadpokoleniową znajomość. 
W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.Wybór "Przedwiośnia" wydaje się zatem nieprzypadkowy.  Powieść Stefana Żeromskiego była pierwszym dziełem,tak odważnie podejmującym problem rewolucji społecznej.

Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu

Do Narodowego Czytania po raz kolejny przyłączają się czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
8 września w bibliotece przy ul. Wardyńskiego od godz 11:30 głośno usłyszymy "Przedwiośnie". Czytać będzie mógł każdy, kto poczuje potrzebę sięgnięcia do wielkiego dzieła Stefana Żeromskiego. 


 

Katarzyna Kurek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe