Dariusz Kaszuba kandydat na prezydenta Ostrowca
Dariusz Kaszuba kandydat na prezydenta Ostrowca
Dariusz Kaszuba kandydat na prezydenta Ostrowca
Arkadiusz Bąk kandydatem do sejmiku
Arkadiusz Bąk kandydatem do sejmiku
Arkadiusz Bąk kandydatem do sejmiku
Powiat w dobrych rękach. Zbigniew Duda
Powiat w dobrych rękach. Zbigniew Duda
Powiat w dobrych rękach. Zbigniew Duda

Trójkołowe rowery dla niepełnosprawnych

  • 1.08.2018, 10:40 (aktualizacja 02.08.2018 15:47)
Trójkołowe rowery dla niepełnosprawnych https://ecotextil.pl/
Podziel się:
Oceń:
W środę 1 sierpnia Fundacja Eco Textil od Was dla Was ze Skarżyska – Kamiennej,  przekazała Stowarzyszeniu na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych „Źródło” pięć trójkołowych rowerów dla osób z niepełnosprawnością. Tego dnia ruszyła również pierwsza w Ostrowcu wypożyczalnia sprzętu.

Do Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych „Źródło” w Ostrowcu Świętokrzyskim w środę 1 sierpnia trafiło pięć trójkołowych rowerów. Symbolicznego przekazania sprzętu dla niepełnosprawnych, w imieniu fundacji Eco Textil od Was dla Was, dokonał prezes Oddziału Rejonowego PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim- Stanisław Fiolik.

Fundacja Eco Textil skupia się na realizacji autorskiego programu „Rower dla Niepełnosprawnego, a pieniądze na swoją działalność pozyskuje z recyklingu odzieży zbieranej  do kontenerów na terenie całej Polski. W ramach programu Fundacja przekazała bezpłatnie osobom niepełnosprawnym, szkołom i placówkom opiekuńczo-edukacyjnym blisko 5 tysięcy specjalnych, rehabilitacyjnych rowerów o wartości ponad 10 mln zł. 
Fundacja Eco Textil  od sierpnia  2017 r. tworzy stale rozwijającą się sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Umożliwiają one korzystanie z nich poza miejscem zamieszkania. Wypożyczanie odbywa się na zasadzie „z ręki do ręki”, a użytkownicy kontaktują się z koordynatorem wypożyczalni i bezpośrednio przekazują sobie rowery. Jednorazowy okres wypożyczania to maksymalnie 2 tygodnie z możliwością przedłużenia, o ile nikt nie następny nie czeka w kolejce.

Rowery dostępne są w 3 rozmiarach dla dzieci przedszkolnych, osób o wzroście do 150 cm oraz osób o wzroście powyżej 155 lub większą wagą. Sprzęt jest stabilny dzięki dwóm kołom z tyłu, a obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Układ przekładni sprawia, że jazda nie wymaga dużego wysiłku i ma mały promień skrętu. Rowery posiadają  zamontowane koszyki, w których można przewozić m.in. zakupy. Dzięki temu wszystkiemu są doskonałym sprzętem dla osób niepełnosprawnych.  

Od 1 sierpnia 2018r. bezpłatna wypożyczalnia rowerów trójkołowych działa również w Ostrowcu Świętokrzyskim przy Zespole Szkół Specjalnych, ul. Iłżecka 33.

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rk
rk 16.08.2018, 14:31
dziwne że takie miasto jak Ostrowiec nie ma ani jednej wypożyczalni rowerów - myślę tu o osobach pełnosprawnych - przecież popyt byłby zapewniony bo po co kupować rower żeby jechać na nim 3-4 razy w roku ; nawet w niewielkich kurortach w okresie letnim jest kilka a nawet kilkanaście wypożyczalni rowerów i jest to opłacalne... a w Ostrowcu ?

Pozostałe