Noc Muzeów na Krzemionkach

Noc Muzeów na Krzemionkach
18 maja w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki odbyła się Noc Muzeów. Wydarzeniu towarzyszyło zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej, było też slajdowisko Dariusza Czerniaka pt."Tybet. Wokół świętej góry Kajlas".

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 1997 roku w Berlinie. Szybko zdobyła popularność, a tym samym stała się wydarzeniem organizowanym w wielu krajach. W Europie trafiła już do 120 miast, w tym do Ostrowca Świętokrzyskiego. Swoje mury dla zwiedzających w tym roku otworzyło m.in. Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. To była wyjątkowa edycja nocy muzeów, bo zorganizowana w Międzynarodowym Dniu Muzeów.

Na Krzemionkach zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej poprzedziło spotkanie z podróżnikiem Dariuszem Czerniakiem. 

Podczas swojej prelekcji Dariusz Czerniak przedstawił slajdową relację z fascynującej podróży do Tybetu. Opowiedział, jak przemierzał koleją, busem oraz pieszo ponad pięć tysięcy kilometrów. Przybliżył gościom swoje niezwykłe doznanie w trakcie wyprawy, którym było obejście świętej Góry Kajlas. Podzielił się swoimi przemyśleniami i odczuciami z wyprawy.

Zanim ewentualna podróż do Tybetu, to na razie uczestnicy Nocy Muzeów w Rezerwacie Krzemionki  przeżyli podróż przez niezwykły świat neolitycznych górników. 
Uzupełniona opowieściami trasa turystyczna w Krzemionkach ukazała turystom  wyjątkowy krajobraz przemysłowy sprzed 5 tysięcy lat. 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA


Wśród uczestników Nocy Muzeów obecny był senator RP Jarosław Rusiecki, który podkreślał, że każde takie wydarzenie przyczynia się do ukazania piękna Rezerwatu szerszemu odbiorcy.

Udział w Nocy Muzeów na Krzemionkach wzięło około 100 osób. 

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe