8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

  • 9.05.2018, 13:59 (aktualizacja 09.05.2018 15:54)
8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Podziel się:
Oceń:
Na 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Świętowanie w Ostrowcu Świętokrzyskim wpisało się również w obchodzony Tydzień Bibliotek. W tym wyjątkowym dniu specjalne podziękowania na ręce pracowników bibliotek złożył prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Pani Edyta od najmłodszych lat uwielbia czytać książki. Z książkami związała też życie zawodowe. Jak sama mówi bycie bibliotekarzem łączy się z posiadaniem wielu cech, niezbędnych w tej pracy.

Dzięki przeczytanym książkom ostrowieccy bibliotekarze czytelnikom zawsze służą pomocą w wyborze ciekawych pozycji. A we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim pracuje ich 16,  którzy 8 maja już od 15 lat obchodzą swoje święto. W uroczystościach tego dnia uczestniczą też pracownicy bibliotek szkolnych z terenu miasta. 

Biblioteki w Ostrowcu Świętokrzyskim mają się czym pochwalić. Dyrekcja i pracownicy każdego roku organizują liczne spotkania autorskie wzbogacając tym samym ofertę promującą czytelnictwo. Odbywa się wiele spektaklów teatralnych czy warsztatów plenerowych dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo w bibliotece stawiają na ciągły rozwój i nowe rozwiązania technologiczne.

Rocznie filie MBP wzbogacają się o 5 do 6 tysięcy nowych książek. Na które jest zapotrzebowanie. Ostrowczanie wypożyczają książki.

Statystycznie w Ostrowcu Świętokrzyskim najwięcej czytają osoby po 40 roku życia, czytelnictwo niestety kuleje wśród dzieci i młodzieży.

Wydarzenie uświetnił występ młodego muzyka Przemysława Religii - ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe