Co z batalionem WOT w Ostrowcu Świętokrzyskim?

  • 10.04.2018, 14:26 (aktualizacja 10.04.2018 16:14)
  • Karolina Kamińska
Co z batalionem WOT w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Prace nad formowaniem w Polsce Wojsk Obrony Terytorialnej idą pełną parą.  Wśród decyzji, które już zapadły, pewne jest, że w województwie świętokrzyskim powstanie X Świętokrzyska Brygada. Dowództwo brygady mieścić będzie się w Kielcach - jako stolicy województwa.
Tam też, niebawem dla przedstawicieli samorządów zorganizowane zostanie  spotkanie, na którym pojawi się więcej szczegółowych informacji odnośnie Świętokrzyskiej Brygady.

Oprócz X Świętokrzyskiej Brygady w Kielcach powstanie też batalion piechoty wojsk obrony terytorialnej. Takich batalionów w województwie jak mówi senator Jarosław Rusiecki może powstać kilka. Ze wstępnych ustaleń jeden z nich miał mieć swoją siedzibę w Ostrowcu Świętokrzyskim w budynku dawnego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego przy ulicy Hedy Szarego. Budynek został już wyceniony, jednak teraz ma sporą konkurencję. 

Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu


Na ostatniej sesji rady powiatu starachowickiego, radni podjęli uchwałę o charakterze intencyjnym na mocy, której wyrazili zgodę na nieodpłatne przekazanie budynku, w którym kiedyś mieściło się starostwo. 

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda podkreśla, że w grę wchodzą różne propozycje dotyczące przekazania budynku wojsku.

Ostateczne decyzje co do utworzenia batalionów piechoty wojsk obrony terytorialnej zapadną pod koniec br.
 

Karolina Kamińska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe