CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

"Alkohol i narkotyki" - akcja świętokrzyskiej policji

  • 9.03.2018, 11:33
"Alkohol i narkotyki" - akcja świętokrzyskiej policji
Podziel się:
Oceń:
Przez dwa dni policjanci na terenie całego województwa świętokrzyskiego prowadzili wzmożone działania pod nazwą  „Alkohol i Narkotyki. Podczas akcji mundurowi przeprowadzili 951 kontroli stanu trzeźwości oraz zatrzymali 24 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Każdego dnia świętokrzyscy policjanci zwracają szczególną uwagę na kierujących pojazdami, którzy m.in. swoim zachowaniem stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi prowadzą również skoordynowane działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Podczas działań pod nazwą „Alkohol i Narkotyki” mundurowi przeprowadziliwiele kontroli stanu trzeźwości, podczas których ujawnili 24 kierujących, znajdujących się pod działaniem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 35 –latek, mieszkaniec powiatu Sandomierskiego. Mężczyzna wczoraj po godzinie 18:00 podróżował rowerem przez miejscowość Ciszyca. Policjanci zwrócili na niego uwagę, gdyż nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy i jechał całą szerokością jezdni. Podczas przeprowadzonej kontroli okazało się, iż cyklista w swoim organizmie miał 4 promile alkoholu. Brakiem rozsądku wykazała się również 45 –latka, która będą pod wpływem alkoholu prowadziła osobowego volkswagena. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego  w Wolicy zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem. W trakcie przeprowadzonych czynności mundurowi zorientowali się, że kobieta siedząca za kierownicą osobówki może znajdować się pod wpływem alkoholu. Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem, znajdujący się pod wpływem alkoholu stwarza śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Osobie decydującej się na takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami oraz kara wysokiej grzywny.

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
alan
alan 9.03.2018, 19:12
jeszcze jej synuś jeździ czarną alfą 159 bez niedawno zabranego prawka

Pozostałe