CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

OSTROWIEC: Seniorka ofiarą oszustów

  • 8.03.2018, 12:33 (aktualizacja 10.03.2018 11:41)
OSTROWIEC: Seniorka ofiarą oszustów
Podziel się:
Oceń:
Mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego przekazała oszustom pieniądze w kwocie 26 000 złotych oraz 50 funtów brytyjskich. Kobieta podczas rozmów ze sprawcami była przekonana, że pomaga w tzw. „załatwieniu sprawy” synowi, który miał być sprawcą wypadku drogowego.

7 marca około południa do 67 – latki z Ostrowca Świętokrzyskiego zadzwonił mężczyzna, który w taki sposób prowadził z nią rozmowę, iż uwierzyła, że rozmawia z synem. Poinformował ją, że spowodował wypadek drogowy i aby „załatwić sprawę” na Policji musi zapłacić większą sumę pieniędzy. Dla uwiarygodnienia oszustwa mężczyzna przekazał słuchawkę kobiecie, która przedstawiła się jako policjantka i potwierdziła opowiadaną chwilę wcześniej historię. Pokrzywdzona wypłaciła z banku pieniądze i przekazała oszustom 26 000 złotych i 50 funtów brytyjskich. Po odbiór pieniędzy zgłosił się nieznany jej mężczyzna, który rzekomo miał przekazać gotówkę jej synowi. Kiedy kobieta zorientowała się, iż padła ofiara oszustów było już za późno. Tego samego dnia prawdopodobnie ci sami sprawcy dzwonili jeszcze do trojga innych mieszkańców Ostrowcu Świętokrzyskiego w starszym wieku i próbowali dokonać oszustw tą samą metodą. W tych przypadkach osoby, do których dzwoniono od razu zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami i do popełnienia przestępstw nie doszło.  

Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Oszuści niestety wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość oraz dobre serce starszych osób.

 

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe