CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

KIELCE: Płacili skradzioną kartą płatniczą

  • 7.03.2018, 17:20 (aktualizacja 09.03.2018 19:35)
KIELCE: Płacili skradzioną kartą płatniczą
Podziel się:
Oceń:
Na duże kłopoty narazili się dwaj 36 –latkowie, którzy weszli w posiadanie karty płatniczej należącej do 24 –letniego kielczanina i 9 krotnie się nią posłużyli podczas płatności za zakupy. Sprawcy kupując m.in. papierosy, alkohol, słodycze oraz doładowania do telefonów komórkowych spowodowali straty na kwotę ponad 350 złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie ubiegłego miesiąca do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kielcach zgłosił się 24 –letni mieszkaniec miasta, który przekazał mundurowym, iż został mu skradziony portfel z zawartością dokumentów, party płatniczej oraz 100 złotych. Kielczanin podczas rozmowy z policjantami dodał, że sprawca kilkukrotnie posłużył się jego kartą i płacąc metodą zbliżeniową, spowodował starty w kwocie ponad 350 złotych. W rozwiązanie tej sprawy włączyli się od razu kryminalni z komisariatu mieszczącego się w osiedlu Na Stoku. Z ich wstępnych ustaleń wynikało, że pokrzywdzony stracił swój portfel w poprzednią noc, gdy przebywał w jednym z kieleckich barów. Wtedy to, sprawca w ciągu 3 godzin, 11 razy użył nie swojego środka płatniczego. 9 krotnie zapłacił on metodą zbliżeniową za m.in. papierosy, alkohol, słodycze oraz doładowania do telefonów komórkowych. W jednym przypadku sprawca nie sfinalizował transakcji, gdyż została ona odrzucona oraz nie zdołał wypłacić 200 złotych z jednego z bankomatów.

W związku z tą sprawą wczoraj kryminalni zatrzymali dwóch 36 –latków. Podczas przeprowadzonych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Piekoszów wszedł w posiadanie portfela 24 –latka, po czym dokonywali płatności skradzionymi środkami.  Mężczyźni usłyszeli łącznie 11 zarzutów kradzieży z włamaniem, za co może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.    

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe