CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Staszów: Świat Dziecka jak z bajki

  • 4.03.2018, 00:55 (aktualizacja 05.03.2018 09:12)
Staszów: Świat Dziecka jak z bajki
Podziel się:
Oceń:

Z dniem 1 marca rozpoczął funkcjonowanie nowy Żłobek i Klub Dziecięcy „Świat Dziecka” w Staszowie. W nowo wybudowanym obiekcie wszystko dopięte już na ostatni guzik. Inwestycja zrealizowana przy Przedszkolu nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Staszowie pozwoli objąć opieką 40 dzieci, w tym dzieci niepełnosprawne. Dzięki rozbudowie przedszkola utworzono żłobek, a także zwiększono ilość miejsc w Klubie Dziecięcym. Trwają ostatnie prace by „Świat Dziecka” mógł przyjąć dzieci, a także zapisy do nowych placówek. Inwestycja kosztowała 1 483 026,60 złotych, a Gmina Staszów pozyskała prawie 800 tysięcy złotych dofinansowania ze specjalnej edycji programu Maluch Plus – za życiem, organizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Inwestycja polegała na dobudowie pomieszczeń do istniejącego budynku Przedszkola nr 3, wraz z łącznikiem. Głównym elementem są dwie duże sale. W jednej z nich będzie funkcjonował żłobek, druga jest przeznaczona na Klub Dziecięcy, ponadto w rozbudowanej części znalazły się łazienki, szatnie, pomieszczenie gospodarcze i hol łączący nowy obiekt z budynkiem przedszkola. W ramach rozbudowy przebudowano kuchnię i zmywalnię, a także wejście główne do Przedszkola. W żłobku profesjonalną opieką zostanie objętych 20 dzieci. Tyle samo dzieci przyjmie Klub Dziecięcy. Obie instytucje będą działały pod nazwą „Świat Dziecka”, a opiekę w nich znajdzie w sumie 40 dzieci. Bez zmian pozostanie funkcjonowanie Klubu Dziecięcego „Wesoły Pajacyk”, działającego obecnie przy Przedszkolu nr 3.

Zdjęcia (6)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe