Kielce: Ostrowczanka chciała odebrać sobie życie

  • 20.11.2017, 08:52 (aktualizacja 20.11.2017 08:59)
  • Źródło: KWP Kielce
Kielce: Ostrowczanka chciała odebrać sobie życie
Podziel się:
Oceń:
Błyskawiczne działania oraz wytrwałość i zaangażowanie kieleckich policjantów doprowadzało do odnalezienia 20 –letniej kobiety, która chciała odebrać sobie życie. Pomimo szczątkowych informacji w kilkadziesiąt minut Naczelnik Prewencji Komisariatu Policji IV w Kielcach ustalił dokładny adres zamieszkania desperatki, a będący już na miejscu funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach wraz ze strażakami dotarli do kobiety. Dzięki działaniom funkcjonariuszy życiu 20 –latki już nic nie zagraża.

17 listopada przed godziną 17 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego dodzwonił się mężczyzna, który przypuszczał, iż jego znajoma ma zamiar odebrać sobie życie. Rozmówca przekazał pracownikowi WCPR tylko imię i nazwisko swojej koleżanki, a te szczątkowe informację trafiły do kieleckich policjantów. Ich pierwsze ustalenia wskazały, że desperatka może przebywać w  jednym z bloków na osiedlu KSM. Dyżurny Komisariatu Policji IV w Kielce natychmiast zdecydował o skierowaniu w tamten rejon funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, strażaków oraz zespół ratowników medycznych. Od razu w działania te włączył się również Naczelnik Prewencji komisariatu znajdującego się przy ul. Śniadeckich w Kielcach, który m.in. polecił funkcjonariuszom by rozpytywali mieszkańców jednej z ulic na wskazanym osiedlu na temat młodej kobiety mogącej mieszkać w tym rejonie. Naczelnik skontaktował się z mężczyzną, który dodzwonił się do WCPR i ustalił, iż 20 -latka prawdopodobnie połknęła dużą ilość tabletek, które popiła alkoholem. Policjant dowiedział się również, że kobieta pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, a w Kielcach wynajmuje jedynie mieszkanie. Chwilę później dotarł do pracodawcy dziewczyny oraz wytypował około 20 znajomych, którzy mogą mieć wiedzę na temat jej adresu zamieszkania. Jedną z nich była mieszkanka gminy Raków, do której natychmiast został skierowany policyjny patrol z miejscowego komisariatu. Kilka minut później mundurowi dotarli do niej i potwierdzili, że zna ona 20 –latkę pochodzącą z Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta przekazała policjantowi adres gdzie jej koleżanka wynajmuję mieszkanie w Kielcach. Równocześnie funkcjonariusze działający na terenie osiedla KSM wytypowali jedno z mieszkań i wtedy to strażacy przez okno lokalu na 1 piętrze budynku zauważyli, iż w środku najprawdopodobniej ktoś leży. W tym czasie otrzymali oni informację, że to w tym mieszkaniu znajduję się desperatka. Funkcjonariusze natychmiast zdecydowali o siłowym wejściu do środka. Po chwili kobiecie została udzielona niezbędna pomoc, a następnie została przekazana pod opiekę lekarzy.

Dzięki zaangażowaniu i wytrwałości w działaniach po kilkudziesięciu minutach kieleccy policjanci ustalili adres zamieszkania desperatki i dotarli do niej. Teraz 20 –latce nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. 

Źródło: KWP Kielce
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas trwania ciszy wyborczej, możliwość komentowania została zablokowana.

Pozostałe