Ostrowiec: "Stówka" za przymknięcie oka

  • 10.10.2017, 11:48 (aktualizacja 11.10.2017 08:42)
  • Źródło: KWP Kielce
Ostrowiec: "Stówka" za przymknięcie oka
Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 38 –letnią mieszkankę powiatu lipskiego. Kobieta w trakcie zdawania egzaminu praktycznego na prawo jazdy, w zamian na „przymknięcie oka” na ewentualnie popełnione błędy zaproponowała egzaminatorowi 100 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 10.00 ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni  o tym, że 38 – letnia kobieta  przystępując do egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii B, zaproponowała egzaminatorowi korzyść majątkową oświadczając, że „gdyby jej coś nie wyszło” to da mu 100 złotych. Egzaminator od razu poinformował 38 – latkę, że jej zachowanie jest niezgodne z prawem i o tym zajściu powiadomił Policję. Dodatkowo cała sytuacja została zarejestrowana przez zamontowane w pojeździe kamery.

Dziś śledczy przedstawili kobiecie zarzut  obietnicy wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną, w zamian za naruszenie przepisów prawa.  Zatrzymana przyznała się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KWP Kielce
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe