Duma Ostrowca ma 95 lat

  • 26.09.2017, 13:17 (aktualizacja 26.09.2017 17:34)
Duma Ostrowca ma 95 lat
Podziel się:
Oceń:
To było spotkanie pokoleń, przypomnienie pięknych lat młodości a przede wszystkim powrót do szkolnych murów. Uroczystości związane z 95-leciem Technikum Hutniczo -Mechanicznego odbyły się 23 września.

Absolwenci, kadra pedagogiczna, uczniowie i zaproszeni goście, po mszy  św. odprawionej w intencji szkoły, spotkali sie w auli Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.  To tutaj odbywają się najważniejsze wydarzenia z życia szkoły i jej uczniów, tak było i tym razem. Absolwenci i byli pracownicy technikum  mieli okazję do przeniesienia się w czasie, by docenić pobyt w tych murach. Było  podkreślanie wysokiego poziomu szkoły. Było też zwrócenie uwagi na atmosferę, która kształtowała charaktery uczniów, co pozwalało im na zdobywanie bardzo ambitnych celów.  

Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars
Akademia Volley Stars

Wśród uczestników tego jubileuszowego spotkania, bardzo liczną grupę stanowiła kadra pedagogiczna, byli nauczyciele i dyrektorzy. Wspomnienia z  czasów ich pracy miały dla obecnego pokolenia wręcz historyczny wymiar. 

Utworzona 95 lat temu szkoła kształcącą najpierw robotników, a potem coraz lepiej wyedukowaną kadrę techniczną dla ostrowieckiej huty, z biegiem lat stawała się bardzo wysoko cenioną placówką edukacyjną. Wiedza i osiągnięcia uczniów mogą imponować.  Sukcesy nie byłyby  możliwe bez zaangażowania nauczycieli i świetnego zaplecza technicznego, doskonale wyposażonych pracowni, które czasami miały nowocześniejszy sprzęt  niż na politechnice.  

Absolwenci  ostrowieckiego Technikum Hutniczo-Mechanicznego, wśród których są  inżynierowie, specjaliści pracujący dla przemysłu, politycy, wojskowi, naukowcy, prawnicy,  mówią jednym głosem. Czas spędzony w murach tej szkoły był nie tylko najpiękniejszym okresem życia, ale też najlepiej procentującą inwestycją.  

 
Tegoroczne obchody 95-lecia działalności ostrowieckiego technikum, były wstępem do kolejnych jubileuszy. Można przypuszczać, że setna rocznica działalności tej placówki będzie celebrowana w sposób wyjątkowy.
 


 
   

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe