Uwaga! Nowy sposób wyłudzeń

Uwaga! Nowy sposób wyłudzeń
Policja ostrzega i apeluje o ostrożność. Pojawiła się nowa metoda wyłudzeń pieniędzy.

To wyglądało na zwykłą pogawędkę. Konta obydwu osób były wielokrotnie używane a ich właściciele doskonale się znali i orientowali w
codziennych problemach. Kontakty między osobami odbywały się nie tylko przez portal społecznościowy, osoby znały się osobiście. W takiej sytuacji prośba o przesłanie w ramach chwilowej pożyczki 800 zł nie była niczym dziwnym. 

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Początkowe zdziwienie wzbudził jednak sposób, w jaki pieniądze mają być przekazane, czyli przez platformę płatniczą a nie bezpośrednio na konto. Mimo takiej nietypowej prośby, kwota została przelana. Za to kolejna prośba, wysłana już kilka minut później o następną pożyczkę, wzbudziła poważne podejrzenie i wtedy doszło do bezpośredniej weryfikacji tej prośby, a więc rozmowy telefonicznej. IOkazało się, że osoba o niczym nie wie, nie było żadnej prośby o pożyczkę a informacje przesyłane przez portal społecznościowy były fałszywe. 

To nowy, ale już znany i coraz bardziej rozpowszechniany sposób wyłudzania pieniędzy. Ofiarami są osoby młode, posługujące się internetem na co dzień i świadome zasad ochrony swoich danych. Niestety, nawet to nie wystarczyło, by ustrzec się przed kradzieżą. 

Policja ostrzega. Pod żadnym pozorem nie można  przelewać pieniędzy za pośrednictwem linków otrzymanych przez komunikatory oraz uważnie czytać przychodzące do nas SMS-y.  Ten nowy sposób wyłudzeń oznacza, że dostęp hakera do platformy społecznościowej może stać się okazją do pozbawienia nas nie tylko pieniędzy, ale co  co ważniejsze poczucia bezpieczeństwa. 

Teresa Czajkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
geg
geg 21.09.2017, 11:15
Szkoda, że część ludzi nawet ta wysoko wykształcona a nie myśli... Zdrowy rozsądek przede wszystkim. Już nie wspomnę o metodzie "na wnuczka" tyle się trąbi we wszystkich mediach i co...? I kolejne przypadki...

Pozostałe