Starosta opatowski stanie przed sądem

Starosta opatowski stanie przed sądem
Starosta powiatu opatowskiego z zarzutami prokuratorskimi. Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Staszowie skierowali do Sądu Rejonowego w Opatowie akt oskarżenia.

Bogusław W.  jest podejrzany o ujawnienie danych chronionych osobom nieuprawnionym. Zarzut dotyczy zdarzenia, do którego doszło podczas sesji Rady Powiatu, 22 sierpnia 2016 roku.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Starosta podczas obrad odczytał protokół z kontroli szpitala, dokonywanej przez konsultanta wojewódzkiego z dziedziny położnictwa i ginekologii. Raport zawierał dane dotyczące choroby pacjentki, które to dane nie powinny zostać ujawnione. Była to m.in. informacja o miejscu zameldowania pacjentki oraz zabiegach które przechodziła w szpitalu.

Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę złożyli: poseł Anna Krupka (PiS)  i radny powiatowy Tomasz Staniek (PiS).

Za ujawnienie danych chronionych może grozić kara pozbawienia wolności do lat 3 .

 

    

Redakcja Lokalna.TV
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe