Sobota, 16.12.2017, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Nieletni odpowie za dokonanie rozboju

  • 7.08.2017, 14:10 (aktualizacja 08.08.2017 11:53)
  • Źródło: KWP Kielce
Nieletni odpowie za dokonanie rozboju
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich z ostrowieckiej komendy zatrzymali 16 –latka podejrzewanego o dokonanie rozboju na 14 - letnim mieszkańcu Ostrowca Świętokrzyskiego. Sprawca przemocą i groźbami pobicia doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, po czym ukradł mu telefon komórkowy i czapkę. 16 -latek za popełnienie czynu karalnego odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 17- stej w parku miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, do 14- latka, który przebywał w parku z grupą znajomych podeszło trzech chłopaków wraz z dziewczyną. Jeden z nich od razu zaczepił pokrzywdzonego i zaczął mu grozić pobiciem. Następnie kilkakrotnie uderzył 14 – latka po czym zabrał mu czapkę i warty 800 złotych telefon komórkowy. Sprawca wraz ze swoimi znajomymi oddalił się z miejsca zdarzenia, a całym zajściu zostali powiadomieni ostrowieccy policjanci.

Zajmujący się sprawą funkcjonariusze z Wydziały do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich już następnego dnia ustalili i zatrzymali 16- letniego sprawcę rozboju.
W trakcie przeszukania mieszkania mundurowi odzyskali skradziony telefon komórkowy. Nastolatek przyznał się do dokonania rozboju. Teraz za popełnienie czynu karalnego odpowie przed sądem dla nieletnich.  

 

 

    

Źródło: KWP Kielce
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe