Ostrowiec: Ogródkowy złodziej

Ostrowiec: Ogródkowy złodziej
Ostrowieccy policjanci zatrzymali 18 –latka podejrzanego o włamania do altanek na terenie ogródków działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany do odbycia 1 roku kary pozbawienia wolności za dokonanie rozboju. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci z ostrowieckiej komendy pracowali nad ustaleniem sprawcy kradzieży z włamaniem do 3 altanek na terenie ogródków działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do włamań doszło w ostatnim tygodniu lipca. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia. Skradł on 2 kosiarki, 2 podkaszarki, przedmioty użytkowe, narzędzia ogrodnicze i różnego rodzaju kable. Włamywacz spowodował straty na szkodę właścicieli na łączną kwotę blisko 1400 złotych.

HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA
HOTEL ACCADEMIA ZAPRASZA

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tych przestępstw jest 18 – letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. W trakcie wykonywanych w sprawie czynności, policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Jedna z podkaszarek została zabezpieczona w jednym z lombardów mieszczącym się na terenie miasta. Natomiast kolejne tego typu urządzenie oraz dwie kosiarki zostały odnalezione w zaroślach w pobliżu miejsca zdarzenia.

Śledczy przedstawili 18 -latkowi zarzuty dokonania trzech kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Dodatkowo okazało się, że ostrowczanin jest poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za dokonanie  rozboju. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Ostrowcu Św. 

Joanna Wyrębkiewicz-Niekłań
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe