Wtorek, 23.01.2018, imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ostrowiec: Ogródkowy złodziej

Ostrowiec: Ogródkowy złodziej
Ostrowieccy policjanci zatrzymali 18 –latka podejrzanego o włamania do altanek na terenie ogródków działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany do odbycia 1 roku kary pozbawienia wolności za dokonanie rozboju. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci z ostrowieckiej komendy pracowali nad ustaleniem sprawcy kradzieży z włamaniem do 3 altanek na terenie ogródków działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do włamań doszło w ostatnim tygodniu lipca. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia. Skradł on 2 kosiarki, 2 podkaszarki, przedmioty użytkowe, narzędzia ogrodnicze i różnego rodzaju kable. Włamywacz spowodował straty na szkodę właścicieli na łączną kwotę blisko 1400 złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tych przestępstw jest 18 – letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. W trakcie wykonywanych w sprawie czynności, policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Jedna z podkaszarek została zabezpieczona w jednym z lombardów mieszczącym się na terenie miasta. Natomiast kolejne tego typu urządzenie oraz dwie kosiarki zostały odnalezione w zaroślach w pobliżu miejsca zdarzenia.

Śledczy przedstawili 18 -latkowi zarzuty dokonania trzech kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Dodatkowo okazało się, że ostrowczanin jest poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za dokonanie  rozboju. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Ostrowcu Św. 

Joanna Wyrębkiewicz-Niekłań
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe