Stypendyści Starosty

  • 23.06.2016, 07:55 (aktualizacja 23.06.2016 17:17)
  • Redakcja Lokalna.TV
Stypendyści Starosty
W roku szkolnym 2015/2016 przyznano 10 stypendiów Starosty za wybitne osiągnięcia.

Stypendia Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy zostały uroczyście wręczone w dniu 22.06.2016 r. Przyznano je w trzech kategoriach: 

Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu
Studiuj blisko domu
  • dydaktycznej:

1. Grzegorz Piotr Waliszczak- LO Nr I ( laureat i finalista wielu olimpiad i konkursów przedmiotowych i obcojęzycznych )
2. Marcin Gajewski – LO Nr II ( laureat Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo – Hutniczej)
3. Katarzyna Jamróz – LO Nr III (f inalistka etapu centralnego XLV Olimpiady Biologicznej, I miejsce w Świętokrzyskim Maratonie Maturalnym z matematyki )
4. Grzegorz Masłowski – ZS Nr 3 ( laureat Olimpiady Wiedzy Technicznej, Finalista konkursu ELEKTRON organizowanego przez Politechnikę Wrocławską –Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki )

  • sportowej:

1. Julia Oliwia Ćwiękała – LO Nr II ( III miejsce w kraju w Fitness Aerobic o Puchar Polski, III miejsce w Mistrzostwach Świata 
w kategorii do lat 18-tu )
2. Ewa Pietrzykowska – LO Nr III( Mistrzostwa Europy Juniorów Starszych w Kicboxingu, Mistrzostwo Polski KICK-LIGHT Juniorów 2016 )
3. Mateusz Borkowski – LOMS ( reprezentant Polski w biegach, aktualny mistrz kraju juniorów na 800 m, wicemistrz Europy Juniorów młodszych, brązowy medalista Mistrzostw Europy )
4. Julia Szafrańska –Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego ( Mistrzyni Polski w pływaniu, członek kadry narodowej juniorów, finalistka konkursu przedmiotowego z fizyki )

  • artystycznej :

1. Anna Loranty – LO II ( Grand Prix w XIV Edycji Konkursu Piosenkarskiego Tulipanada 2016, Laureatka IX Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem )

2. Krzysztof Rogoziński i Maciej Rybiński - Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego ( III nagroda w Ogólnopolskim 
V Konkursie Filmowym „ Lektury w kadrze”- autorzy etiudy filmowej „ bez nikogo” )

Po raz pierwszy zostały wprowadzone nagrody za współzawodnictwo sportowe szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016. W tym współzawodnictwie wyróżniono trzy szkoły:

1. miejsce ZS nr 3
2. miejsce ZS nr 1
3. miejsce LO nr III.

We współzawodnictwie nie uczestniczyła (na własną prośbę)  ostrowiecka Szkoła Mistrzostwa Sportowego, która jest najlepszą szkołą w województwie świętokrzyskim. Starosta Zbigniew Duda uhonorował jednak drużynę siatkarek z tej szkoły,  za zdobycie tytułu mistrza w finale wojewódzkim Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016 oraz godne reprezentowanie naszego województwa i zajęcie VII miejsca w Finale Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych – Wieliczka  2016.

Podsumowanie i nagrodzenie najzdolniejszych uczniów ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, zawodowych oraz rywalizacji sportowej i artystycznej w roku szkolnym 2015/2016 oficjalnie kończy rok szkolny i rozpoczyna długo wyczekiwane wakacje.  

Redakcja Lokalna.TV
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe