Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej | Przesłuchania

VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej | Przesłuchania

Kategorie:

Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie za pomocą muzyki wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych oraz zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956. Temat Festiwalu stanowią pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II wojny światowej oraz dekady po jej zakończeniu.

Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu. Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart, Instytut Pamięci Narodowej oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego.

 

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród obędzie się w listopadzie 2022 r. w Krakowie, po zakończeniu finałowych przesłuchań.

Przesłuchania I etapu dla województwa świętokrzyskiego odbędą się w dniach 30-31 maja w Kieleckim Centrum Kulutry przy pl. S. Moniuszki 2B w Kielcach. Kartę zgłoszenia należy przesłać pod adres: [email protected] do dnia 20 maja 2022 r..

Regulamin, Kartę zgłoszenia oraz inne informacje organizacyjne dotyczące Festiwalu znaleźć można na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl. Wszelkich informacji udziela również koordynator wojewódzki oraz koordynator krajowy Festiwalu.


pl. S. Moniuszki 2B Kielce, świętokrzyskie
Rozpoczęcie: 30.05.2022
Zakończenie: 31.05.2022
Reklama