ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Rodzicu chrzestny! Prezent na chrzciny musisz wybrać rozsądnie!

  • 13.07.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Rodzicu chrzestny! Prezent na chrzciny musisz wybrać rozsądnie!
Bycie rodzicem chrzestnym to nie tylko wielkie wyróżnienie, ale przede wszystkim poważne zobowiązanie. Nie tylko do pomocy rodzicom, ale przede wszystkim do wychowania dziecka w wierze. Pierwszym dużym wyzwaniem dla rodziców chrzestnych jest wybór odpowiedniego prezentu na chrzest. W końcu jest to jedna z najbardziej wyjątkowych uroczystości w życiu młodego chrześcijanina. Poniżej podpowiadamy, jakie upominki będą stosowne, żeby podarować je chrześniakowi.

Doceńmy klasyczne prezenty, ale wystrzegajmy się kopert z pieniędzmi!

Prezent na chrzciny od rodzica chrzestnego powinien być wyjątkowy i niepowtarzalny. Z pewnością należy zrezygnować z wręczania pieniędzy, mimo że jest to najprostsze rozwiązanie. Wtedy nie trzeba zastanawiać się, co kupić, szukać odpowiedniego przedmiotu. Tylko jaka pamiątka pozostanie dziecku? Jeśli koniecznie chcemy zasilić konto naszego chrześniaka, kompromisem będzie wręczenie podarunku w formie gotówki i dołączenie drobnego upominku – grawerowanego albumu na zdjęcia czy personalizowanej poduszeczki, na której nadrukowane będzie imię dziecka, krótki wierszyk albo data chrztu.

Najczęściej rodzice chrzestni kupują dziecku złoty medalik. Z pewnością jest to odpowiedni wybór. W komplecie powinien znajdować się łańcuszek. Alternatywną możliwością jest zakup biżuterii srebrnej. Dla dziewczynki medalik z łańcuszkiem, a dla chłopczyka krzyżyk. Należy zauważyć, że obecnie biżuteria jest jednym z najpopularniejszych podarków. Jej wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś w dobrym guście.

Biblia dla dzieci to kolejny przykład odpowiedniego prezentu od rodziców chrzestnych. Warto jest wybierać wydania, które są dedykowane maluszkom. Przykładem jest pięknie wydana, ilustrowania Biblia dla najmłodszych. Ciekawe rozwiązanie, choć jeszcze mało popularne, to jest zakup obrazka przedstawiającego Świętą Rodzinę, Matkę Boską z Dzieciątkiem albo Anioła Stróża.

Wyjątkowy, osobisty podarunek to zawsze najlepsze wyjście

Rodzice chrzestni stoją przed bardzo trudnym zadaniem – powinni wybrać taki prezent na chrzciny, który będzie stanowił tę jedyną i osobliwą pamiątkę. Z pewnością takie cechy będzie nosił podarunek zawierający grawer. Osobista dedykacja czy wyjątkowe życzenia sprawią, że nawet najbardziej popularny prezent stanie się niezwykłym, które chrześniak będzie mile wspominał przez długie lata.

Wystarczy zakupić medalik lub bransoletkę i wygrawerować niewielki napis – czy to imię dziecka, czy datę chrztu. Należy jednak pamiętać, że nie na każdym przedmiocie można wygrawerować napis. Nie będzie to możliwe na niewielkiej biżuterii, np. subtelnych kolczykach, ze względu na brak miejsca. W takim przypadku rozwiązaniem jest wykonanie grawera na tabliczce, która będzie znajdowała się w ozdobnej torebeczce z prezentem. Na takiej tabliczce będzie o wiele więcej miejsca, niż na samej biżuterii i tam można umieścić dłuższy napis. Elegancką tabliczkę z dedykacją rodzice dziecka mogą postawić na półce lub w innym, widocznym miejscu – na pamiątkę chrztu.

Różnorodne prezenty na chrzciny można znaleźć na stronie internetowej sklepu Murrano. W ofercie znajdują się m. in. personalizowane poduszki, albumy na zdjęcia, ramki, medaliki, łańcuszki i bransoletki. Słowem, wszystko to, czego rodzice chrzestni potrzebują do skomponowania idealnego prezentu na chrzciny.

Grupa Tipmedia
Podziel się: