ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Płyn do mycia felg – na najtrudniejszy brud

  • 11.07.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Płyn do mycia felg – na najtrudniejszy brud
Jeżeli myślisz, że nie ma gorszego rodzaju zabrudzeń niż zaschnięte ptasie odchody, jesteś w błędzie. Z pewnością nie wiesz, że prawdziwy przeciwnik chowa się zdecydowanie niżej. Są to opiłki materiału ściernego pochodzącego z klocków hamulcowych. Z nimi poradzi sobie jedynie płyn do mycia felg.

Problemy z myciem auta

Zachowanie samochodu w czystości na kilka dni jest praktycznie niemożliwe, gdy stosujemy „tradycyjne” metody. Mycie auta na myjni bezdotykowej daje efekt tylko przez kilka godzin. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy od razu chowamy auto do garażu. Wtedy będzie ono czyste do następnego dnia. Dlatego chcąc cieszyć się czystym samochodem przez dłuższy czas, musimy podejść do tematu o wiele poważniej. Niezbędne będą tutaj profesjonalne kosmetyki samochodowe oraz obco brzmiącej pojęcie „auto detailing”. Wyjaśniamy krótko czym ono jest.

Profesjonalne kosmetyki samochodowe, czyli auto detailing

Umyć samochód może każdy kierowca. Jednak nie każdy kierowca wie, jak to zrobić zgodnie z zasadami auto detailingu. Właśnie tym jest auto detailing – kompleksowym procesem czyszczenia, renowacji oraz konserwacji. Może on objąć zarówno elementy wewnętrzne, jak i zewnętrzne auta. Proces ten jest o wiele bardziej kosztowny niż mycie samochodu na myjni bezdotykowej, ale daje też nieporównywalnie lepsze rezultaty, które utrzymują się przez wiele tygodni. Jednak by tak się stało potrzebne są profesjonalne kosmetyki samochodowe. Nie wystarczy kupno pierwszego lepszego uniwersalnego środka do mycia. Szampon samochodowy czy wosk są na porządku dziennym. Ale nie tylko one. Jeżeli chcemy zadbać o auto kompleksowo, przyda się również środek do czyszczenia felg.

Płyn do mycia felg – dla czystych opon

W „klasycznym” myciu wszystko czyścimy używając wody z dodatkiem aktywnego środka myjącego, czyli szamponu samochodowego. Jednak auto detailing sprawia, że musimy być o wiele bardziej różnorodni i dokładni. Dlatego do czyszczenia felg musimy użyć specjalny środek do nich przeznaczony. Płyn do mycia felg dostaniemy w każdym sklepie internetowym z auto chemią. Usunięcie opiłków materiału ściernego pochodzącego z klocków hamulcowych to bardzo trudne zadanie. Dlatego każdy płyn do mycia felg to silnie żrący roztwór kwasów z domieszką detergentów i innych substancji myjących. Używany przez nas środek do czyszczenia felg powinien sobie poradzić z większością zabrudzeń już po pierwszym myciu. Jeżeli jednak zależy nam na jak najlepszym efekcie, musimy stosować go regularnie. Wtedy brudy będzie schodził jak ręką odjął, a nasze felgi staną się wizytówką auta.

Grupa Tipmedia
Podziel się: