#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
#lokalniejestfajnie
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"
Trwa rekrutacja w "Konarskim"

Jak wybrać tani pakiet medyczny?

  • 13.03.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać tani pakiet medyczny?
Pakiet medyczny bywa bardzo przydatny, przez co nie powinno się zwlekać z decyzją o jego zakupie. Ważne jest natomiast to, na jaki pakiet się zdecydujemy – nie musimy płacić dużo, by uzyskać wysokiej jakości ochronę.

Musimy wiedzieć na co zwracać uwagę i czym się kierować przy wyborze pakietu medycznego. Każdy z nas ma zupełnie inną kondycję fizyczną, jak i finansową. Jeśli poświęcimy chwilę czasu na znalezienie dobrego produktu – na pewno w przyszłości będziemy bardzo zadowoleni.

Pakiet medyczny – na czym to polega?

Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie zdrowotne z www.ubezpieczeniaonline.pl, możemy mieć pewność, że znajdziemy produkt naprawdę dobrej jakości. Strona w całości poświęcona jest tematyce ubezpieczeniowej, co pozwoli nam zebrać komplet potrzebnych informacji o poszczególnych produktach, porównać ich możliwości oraz ceny. W takiej sytuacji decyzja staje się naprawdę prosta.

 

Pakiet medyczny przede wszystkim powinien zapewnić nam: dostęp do lekarza pierwszego kontaktu tego samego dnia, wizytę u specjalisty bez skierowania i w ciągu kilku dni roboczych oraz darmowe badania diagnostyczne.

 

O liczbie dostępnych specjalistów oraz badań diagnostycznych – decyduje oferta, którą wybierzemy. Możemy zakupić polisę, która zapewnia nam opiekę 5 specjalistów, jak również i lekarzy 65 różnych specjalizacji. Podobnie rzecz tyczy się darmowych badań – jedna polisa zapewni nam 33 badania, inna aż 466. Do nas należy decyzja co wybierzemy.

 

Umowę z ubezpieczycielem podpisujemy na 12 miesięcy. Po tym okresie możemy kontynuować polisę, jeśli wyrazimy taką chęć. Musimy to jednak zgłosić ubezpieczycielowi.

 

Pakiet medyczny nie jest rozwiązaniem wyłącznie dla osób młodych – do polisy przystąpić mogą również osoby po 50 czy 60 roku życia – górna granica wiekowa w przypadku wielu polis to 70 rok życia.

 

Przed zakupem możemy spodziewać się, że ubezpieczyciel będzie oczekiwał od nas wypełnienia ankiety medycznej. Ma ona na celu ustalenie poziomu naszego zdrowia. Dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie zdrowotne z www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znajdziemy wiele cennych informacji i wskazówek na temat dostępnych produktów.

 

Jaki jest koszt ubezpieczenia zdrowotnego?

Koszt pakietu medycznego nie musi być wysoki. Znajdziemy oferty za około 30 zł miesięcznie, jak i te, przekraczające 200 zł.

Przed zakupem warto jednak zdawać sobie sprawę z jednej, bardzo ważnej rzeczy.

Ci z nas, którzy są zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę – w każdym miesiącu mają potrącane składki zdrowotne. Warto wiedzieć, że na poczet ubezpieczenia zdrowotnego w każdym miesiącu przeznaczamy aż 9% naszego wynagrodzenia. W przypadku najniższej krajowej, jaką otrzymać możemy w 2019 r. – kwota naszej składki wynosi ok. 140 zł. Znając swoje wynagrodzenia – łatwo policzyć jak spora część naszej pensji jest kierowana na ubezpieczenie zdrowotne. W ramach tak wysokiej składki NFZ powinien gwarantować nam opiekę medyczną najwyższej jakości. Zamiast tego – spotykamy się najczęściej z niemocą systemu oraz długimi kolejkami do specjalistów.

Trudności z dostaniem się do lekarza skutkują najczęściej odwiedzaniem prywatnych gabinetów lekarskich, co jest dodatkowo frustrujące – ponieważ takie wizyty niemało nas kosztują. Sprawa bywa szczególnie uciążliwa, gdy nasze problemy zdrowotne wymagają regularnych wizyt i kontroli.

Koszt prywatnej wizyty to średnio 250-300 zł, z kolei koszt leków to około 50-150 zł. W zależności od problemów, które nas spotkały – potrzebna może być rehabilitacja, która będzie wymagać kilkaset złotych miesięcznie.

Jak widać – składka rzędu 30-50 zł może zapewnić nam naprawdę wiele – darmowe badania i specjalistów w razie zaistniałej potrzeby.

Na koszt wpływa również towarzystwo ubezpieczeniowe, na jakie się zdecydujemy. Jeśli interesuje nas ubezpieczenie zdrowotne signal iduna, które znajdziesz na www.ubezpieczeniaonline.pl, lub oferta TU Zdrowie, InterRisk czy AXA, musimy pamiętać, że podstawą znalezienia dobrej oferty jest porównanie. Dzięki porównaniu obniżymy koszt naszego pakietu medycznego i nie przepłacimy.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: