ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Wypożyczanie sprzętu budowlanego

  • 07.02.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Wypożyczanie sprzętu budowlanego
Aby skorzystać z profesjonalnego sprzętu budowlanego, wcale nie trzeba decydować się na jego zakup. Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni oferujących wynajem wyposażenia tego rodzaju.

Wypożyczalnie sprzętu budowlanego cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów biznesowych – firm budowlanych i wykończeniowych, jak również wśród klientów indywidualnych, którzy korzystają z niego przy prowadzeniu prac we własnym zakresie.

 

W wypożyczalniach można uzyskać dostęp do szeregu różnych sprzętów, między innymi takich jak stopy wibracyjne, zagęszczarki, młoty wyburzeniowe, pilarki, młotowiertarki, betoniarki, przecinarki elektryczne do glazury, agregaty prądotwórcze, rusztowania jezdne, spawarki, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Na jakich zasadach można z nich korzystać?

 

Zasady wynajmu sprzętu budowlanego

Każda firma ma określone warunki, na których wynajmuje klientom sprzęt budowlany. Przypatrzmy się zatem warunkom jednej z nich – wypożyczalnia sprzętu budowlanego i elektronarzędzi TEL-BUD z Kielc posiada wieloletnie doświadczenie w branży i jest chętnie wybierana przez klientów z okolicy. Jakie zasady wynajmu stosuje?

 

Klient, który chce zdecydować się na wypożyczenie sprzętu budowlanego, musi zaprezentować 2 dokumenty ze zdjęciem.

 

Wypożyczony sprzęt powinien być użytkowany tak, aby nie doszło do jego uszkodzenia. Powinien on być zwrócony w stanie nie gorszym, niż wynikałoby to z jego normalnego użytkowania. W przypadku uszkodzeń klient jest zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy, które wyceniane są przez wynajmującego.

 

Zasady wynajmu określają także, że klient otrzymujący sprzęt do dyspozycji nie może podnajmować go osobom trzecim lub dopuszczać do jego użytkowania przez inne strony bez pisemnej zgody wypożyczalni.

 

Oprócz kosztów wynajmu konkretnych sprzętów należy również wpłacić kaucję. Jest to kaucja zwrotna, dlatego jest oddawana klientowi w momencie oddania sprzętu budowlanego.

 

Przy dłuższym wynajmie wypożyczalnia TEL-BUD zapewnia swoim klientom rabaty. Istnieje także możliwość negocjacji cen.

 

Wobec tego wynajem sprzętu budowlanego odbywa się na jasnych, zrozumiałych zasadach. Zawsze powinniśmy jednak pamiętać o tym, aby zapoznać się z nimi przed sygnowaniem umowy, na której zapisy się wtedy zgadzamy. W ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć kłopotów wynikających z niezrozumienia umowy, a także nie narażamy się na wysokie koszty, które mogą wyniknąć z tego powodu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: