ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Czy warto stosować profesjonalne kosmetyki samochodowe?

  • 05.02.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Czy warto stosować profesjonalne kosmetyki samochodowe?
Na wartość samochodu składa się wiele zmiennych. Najważniejsze to oczywiście rocznik, przebieg i stan techniczny, jednak stan wizualny również ma bardzo duże znaczenie. Dzięki profesjonalnym kosmetykom można sprawić, że eksploatacja obejdzie się z naszym pojazdem wyjątkowo łagodnie.

Profesjonalne kosmetyki samochodowe - które wybrać?

Branża kosmetyków dedykowanych dla motoryzacji jest niezwykle mocno obsadzona. Ostra konkurencja na rynku to dla nas bardzo dobra wiadomość. Oznacza ona bowiem wiele możliwości do wyboru, nawet jeśli nie możemy pozwolić sobie na zbyt duże wydatki. Do czołowych producentów zalicza się takie marki jak K2, ADBL, Moje Auto, Tenzi, Atas, Sonax, Boll, Kwazar, Soft99, CarPlan, Meguiars, Shiny Garage, Flexipads, Cartec, Menzerna, Poorboy’s World czy Furniture Clinic. Każdy z producentów ma inne sposoby, przy przyciągnąć do siebie klientów, ale elementem wspólnym wszystkich ofert jest bezdyskusyjna jakość. W końcu słowo “profesjonalny” zobowiązuje. Dzięki tak rozbudowanym możliwościom, jakie zapewnia rynek, zarówno, jeśli interesuje nas przede wszystkim atrakcyjna cena i największa możliwa uniwersalność, jak i kiedy poszukujemy środków premium, które przeznaczone są do pielęgnacji tylko jednego z elementów waszego auta, naprawdę nie musicie się ograniczać.

Do wyboru, do koloru

Wystarczy tylko rzut oka na ofertę sklepów, które dystrybuują profesjonalne kosmetyki samochodowe, by przekonać się na własne oczy, jak szeroka gama produktowa stoi przed nami otworem. Kosmetyki możemy uporządkować w następujący sposób:

  • do użytku wewnętrznego – na uwagę zasługują przede wszystkim uniwersalne preparaty, które znacznie ułatwiają zachowanie czystości we wnętrzach, na których wykończenie składa się wiele różnych materiałów; do tego środki do tapicerki (skórzanej i syntetycznej), kokpitów, klimatyzacji i nawiewów;
  • do użytku zewnętrznego – środki do szyb, lusterek, a także elementów stalowych i chromowanych, zderzaków, listew, a nawet felg i opon, odznaczające się podwyższoną odpornością na działanie warunków atmosferycznych;
  • do lakieru – pielęgnują i chronią lakier zarówno przed zarysowaniami, jak i uszkodzeniami spowodowanymi wpływem np. promienia UV; kategoria obejmuje przede wszystkim powłoki, mleczka, woski i pasty, wykonane w oparciu o nowoczesne technologie;
  • do czyszczenia i konserwacji – piany aktywne, szampony, opryskiwacze ciśnieniowe o dopracowanym składzie chemicznym i konsystencji, która czyści nie stanowiąc przy tym, zagrożenia dla powierzchni.

Profesjonalne kosmetyki samochodowe możesz kupić w sklepie motoryzacyjnym lub przez internet. Ofertę jednego ze sklepów znajdziesz na stronie https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. W ten sposób na spokojnie porównasz oferty i zaoszczędzisz czas, który musiałbyś przeznaczyć na podróże pomiędzy sklepami.

Grupa Tipmedia
Podziel się: