ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Dywan do nowoczesnego wnętrza – co kupić?

  • 02.01.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Dywan do nowoczesnego wnętrza – co kupić?
Chociaż nowoczesne wnętrza nie zawsze wyposażone są w dywany, to jednak ich dodatek jest w stanie nadać przestrzeniom większą przytulność. Jakie dywany najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach?

Gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowo „dywany”, od razu możemy zauważyć, że asortyment tego rodzaju dodatków jest ogromny. To nie tylko tradycyjne dywany orientalne z misternymi ornamentami, ale również bardziej nowoczesne modele, które mogą idealnie wpisać się we współczesne aranżacje.

 

Jakie dywany sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach? Zapraszamy do sprawdzenia poradnika przygotowanego wraz ze sklepem Carpet Zone z Kielc specjalizującym się w sprzedaży dywanów!

 

Dywan w nowoczesnym wnętrzu – piękno i komfort

Dywany nie zawsze jest wprawdzie dodatkiem praktycznym, ale nie można odmówić mu piękna i komfortu.

 

Wprowadza do wnętrz poczucie przytulności – nadaje im ciepło i kameralność. Po dywanie można chodzić boso, a nawet na nim siedzieć, gdy jest odpowiednio miękki. Także wygłusza i dodatkowo izoluje termicznie pomieszczenia.

 

Zatem jeśli chcemy wybrać dywan do nowoczesnego pomieszczenia, nic nie stoi na przeszkodzie. Jak jednak wybrać wtedy najlepszy model?

 

Wzory dywanów do nowoczesnych wnętrz

Nowoczesne dywany to szereg interesujących modeli, które sprawdzą się w każdym współczesnym wnętrzu – nawet w tym minimalistycznym.

 

Do takich aranżacji najczęściej wybierane są obecnie dywany o wzorach geometrycznych, na przykład z wzorami marokańskiej koniczyny, trójkątami, zygzakami, dywany w pasy, które mogą nadać wnętrzom bardziej dynamiczny charakter i ożywić przestrzenie.

 

Po drugiej stronie mamy dywany o stonowanych wzorach i kolorach, na przykład dywany pętelkowe o lekko melanżowym wzorze, dywany w lekko zarysowane pasy czy też modele całkowicie jednolite, ale przyciągające wzrok swoją fakturą, na przykład dywany shaggy czy wycinane we wzory 3D.

 

Co ważne, w nowoczesnych aranżacjach także dobrze sprawują się klasyczne dywany orientalne. Świetnie prezentują się przede wszystkim w prostych aranżacjach, ponieważ wtedy można w pełni wyeksponować ich piękno i nie przytłoczyć przy tym całego pomieszczenia.

 

Kształt i wielkość – jaki dywan będzie najlepszy w nowoczesnym wnętrzu?

Sam wzór to jeszcze nie wszystko – warto także zwrócić uwagę na kształt oraz na wielkość dywanu w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki temu możemy także optycznie powiększyć przestrzeń.

 

Do salonu warto wybrać dywan, który będzie pasował do części wypoczynkowej. Prostokątny albo kwadratowy dywan można położyć przed kanapą lub narożnikiem i umieścić na nim stolik kawowy, ale również można wybrać jeszcze większy model, na którym umieścimy cały komplet ze stolikiem. W tym drugim przypadku można uzyskać efekt powiększenia wnętrza.

 

Dywany okrągłe oraz owalne także mogą dobrze prezentować się w nowoczesnych przestrzeniach, na przykład pod stolikiem kawowym czy w części jadalnianej. Warto jednak zadbać o to, aby były one większe od mebli, na których chcemy je ustawić.

 

Dywany nowoczesne – syntetyczne czy naturalne?

Dostępne w sklepach dywany można podzielić na dwie kategorie – syntetyczne oraz naturalne. Co będzie lepsze w nowoczesnym wnętrzu?

 

Bardziej stylowe są dywany z naturalnych materiałów, na przykład bawełny czy wełny, ale są bardziej wymagające w eksploatacji niż modele syntetyczne, na przykład z akrylu, poliestru czy polipropylenu. Za dywan z naturalnego materiału zapłacimy także więcej. Warto więc dobrać typ dywanu do swojego budżetu.

 

Sprawdź już teraz dywany w sklepie Carpet Zone i wybierz dla siebie idealny model do nowoczesnego wnętrza – to właśnie tam znajdziesz szeroką gamę ciekawych dywanów do każdej przestrzeni!

Grupa Tipmedia
Podziel się: