ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Leasing ciągnika siodłowego - co warto wiedzieć

  • 28.12.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Leasing ciągnika siodłowego - co warto wiedzieć
Dobrze funkcjonująca sieć transportowa to prawdziwe oczko w głowie każdego przedsiębiorcy planującego rozszerzenie działalności swojej firmy. Jeśli nasza działalność gospodarcza opiera się na transporcie dużych przedmiotów w hurtowych ilościach i na długie dystanse, to warto zastanowić się nad sfinansowaniem ciągnika siodłowego. Zobacz wszystko, co musisz wiedzieć na temat tego segmentu leasingu.

Leasing idealny na start

Pierwsze kroki w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej z pewnością nie należą do najłatwiejszych. Biznes nie generuje zysków, a świeżo upieczony przedsiębiorca musi rozwinąć swoją firmę, aby móc znacznie zwiększyć dochody. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, sprawdź ofertę Klf24, która jako jedna z nielicznych firm leasingowych proponuje finansowanie odpowiednie na start lub zdecydowane rozwinięcie prowadzonej działalności. Niskie opłaty wstępne i raty dopasowane do możliwości klienta i brak skomplikowanej procedury tylko zachęcają do zwiększania zysków poprzez leasingowanie środków trwałych.
 

Dlaczego leasing ciągników siodłowych?
 

Taki segment leasingu cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale także wśród większości krajów wschodnich. Nasz kraj należy do liderów transportu drogowego w całej Europie. Finansowanie wszelkich pojazdów ciężarowych, a w tym także naczep i ciągników siodłowych, przechodzi prawdziwy renesans popularności. Ciągnik siodłowy jest bardzo przydatny każdemu przedsiębiorcy, który specjalizuje się w transporcie. Jeśli działalność naszej firmy opiera się na przemieszczaniu przedmiotów lub produktów wielkogabarytowych, potrzeba równie dużych pojazdów, aby móc szybko, bezpiecznie, ale przede wszystkim sprawnie je transportować. Na dłuższą metę dużo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest sfinansowanie własnych pojazdów zamiast korzystania z usług firm transportowych.

Dodatkowo, warto wspomnieć że leasing ciągników siodłowych nie jest popularny tylko wśród firm transportowych. Po ten segment finansowania pojazdów chętnie sięgają również rolnicy. Umożliwia im to przewożenie i sprzedaż dużej ilości zboża, a nawet owoców i warzyw, które przechowywane w odpowiednich warunkach utrzymują swoją świeżość.
 

Ogólne zasady leasingu na ciągnik siodłowy
 

Zdecydowanie nie różnią się one od finansowania innych pojazdów. W tym wypadku leasing operacyjny trwa zazwyczaj od 36 do 72 miesięcy, a finansowy od 6 do 72 miesięcy. Wysokość wkładu własnego uzależniona jest od rodzaju umowy, jednak szacuje się, że waha się ona w granicach od 5-40%. Co więcej, leasing siodłowy zaliczany jest do grupy środków trwałych, które podlegają tak zwanej sezonowości rat. Rozwiązanie te jest idealne dla rolników. Ich zyski w martwym okresie są znikome, dlatego sezonowe rozłożenie zobowiązania minimalizuje ratę w takim okresie. Analogicznie, w sezonie rata wzrasta.

Również dla firm transportowych znajdzie się specjalna oferta leasingu, która nie pozwala na płacenie zbyt wysokich rat w momencie, gdy leasingowany sprzęt stoi praktycznie nieużywany. Mowa tutaj o leasingu na kilometry. Gwarantuje on zmniejszone comiesięczne zobowiązanie w przypadku, gdy finansowany środek nie wypełni limitu zapisanego wcześniej w umowie. Jego cykliczne wypełnianie sprawia, że rata z miesiąca na miesiąc rośnie, jednak łączny czas trwania kontraktu pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą maleje.

Leasing na ciągniki siodłowe to segment, który cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Głównie ze względu na mocną pozycję naszego kraju na rynku gospodarczym w Europie. Nowe możliwości, jakie otwiera nabycie tego rodzaju pojazdu, atrakcyjna oferta dla nowych firm i raty dopasowane do możliwości przedsiębiorcy z pewnością nakłaniają do wypożyczania własnych maszyn, kosztem korzystania z usług innych firm transportowych.


 

Grupa Tipmedia
Podziel się: