ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Komfortowa podróż door-to-door

  • 17.12.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Komfortowa podróż door-to-door
Szukając firmy transportowej, która oferuje przewozy za granice kraju często wyznacznikiem jest cena. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy szukanie oszczędności w tej kwestii ma sens, bo na pewno niskie koszty zakupu biletu będą wpływały na gorszy komfort jazdy, czyli podróż do celu miła nie będzie.

Jaka powinna być firma transportowa?

Przede wszystkim uczciwa. Im dłużej będzie działała na rynku, tym lepiej, bo będzie świadczyło to o wysokiej jakości i profesjonalnym podejściu do klientów. Nie należy jednak wierzyć ślepo w zapewnienia i ładnie przygotowaną stronę internetową, lecz warto zapytać na forum czy podróż z wybranym przewoźnikiem faktycznie jest taka komfortowa jak obiecuje. Kolorowe zdjęcia mogą przedstawiać najnowszą flotę pojazdów a w rzeczywistości bus nie będzie posiadał podstawowego wyposażenia a jego stan techniczny również pozostawi wiele do życzenia. By kilkunastogodzinna podróż przebiegłą bez przykrych niespodzianek lepiej dmuchać na zimne, a płacąc za bilet nie małe pieniądze trzeba wymagać komfortu.

Trasa przejazdu jest ważna

Tak, chcąc szybko i co ważne bezpiecznie dotrzeć do celu warto wybierać firmy, które oferują przewozy door-to-door, czyli nie trzeba fatygować się na przystanek z ciężkimi bagażami, bo kierowca podjedzie pod wskazany adres. Dokonując rezerwacji drogą internetową zazwyczaj pracownicy firmy dzwonią do klientów by ustalić szczegóły odbioru oraz godzinę odjazdu, więc ta kwestia rozwiąże się sama. Oczywiście nie należy martwic się też o dotarcie do celu, bo tutaj kierowcy również wyjdą naprzeciw oczekiwaniom klientów i podwiozą bezpośrednio pod wskazany adres co ważne podczas trasy nie będzie żadnych przesiadek. Firmy przewozowe, które oferują tanie bilety fundują swoim klientom duże opóźnienia spowodowane właśnie koniecznością przesiadania się i przepakowywania walizek. Lepiej dopłacić kilka złotych więcej i mieć spokój.

Koszty związane z podróżą

Kupując bilet wcześniej nie trzeba martwić się o żadne dodatkowe koszty. Warto jednak zadzwonić do biura obsługi klienta, by zapytać, jak wygląda kwestia polisy ubezpieczeniowej, która obowiązuje podczas podróży. Nie każda firma przewozowa oferuje ją, więc trzeba będzie wykupić ją dodatkowo, aczkolwiek nie jest obowiązkowa. Koszty związane z ubezpieczeniem dodatkowym na pewno nie będą też wysokie, jednak warto pamiętać, iż obejmuje ono tylko nieszczęśliwe zdarzenia, jakie będą miały miejsce wewnątrz busa. Jeśli wypadek zdarzy się poza nim, nie będzie można ubiegać się o odszkodowanie.

Rezerwacja w dwie strony się opłaca

Dokonując rezerwacji biletu, warto wczesnej sprawdzić, czy przewoźnik aktualnie oferuje jakąś promocję. Często, jeśli bilet kupowany jest w dwie strony, cena jest niższa. Osoby, które dużo podróżują poza granice kraju, mogą liczyć też na darmowe przejazdy, jeśli wybierają zawsze tę samą firmę. Takie informacje powinny być zawarte w regulaminie firmy przewozowej przewozymagnum.pl, więc warto najpierw zapoznać się z nim, by nie przepłacić.

Grupa Tipmedia
Podziel się: