ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Pożyczka na raty przez Internet – ostre narzędzie w Twoim portfelu

  • 29.11.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Pożyczka na raty przez Internet – ostre narzędzie w Twoim portfelu
Czy warto pożyczać pieniądze? Pytanie to nie jest retoryczne, gdyż każdy przypadek konieczności udzielenia komuś kasy bądź zwrócenia się z prośbą o pożyczkę jest indywidualny. Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej, powinieneś przede wszystkim zrozumieć kilka podstawowych rzeczy i wyznaczyć kierunek dalszych działań (wśród nich też skorzystanie z kredytu). Zacznijmy.

Kilka prostych rad na to, jak pokonać trudności finansowe

1. Definicja problemu

Zacząć warto od zdefiniowania problemu, którym jest brak pieniędzy. On ma swoje źródło, powód i przebieg. Musisz – najlepiej pisemnie na kartce – określić te przyczyny, które mają negatywny wpływ na zawartość Twojego portfela. Wiadomo, że niektóre cele wydatków są dla Ciebie o wiele wyżej w priorytecie, niż pozostałe, jednak dobrze jest zaznaczyć wszystkie. Następnie należy wyznaczyć, jaka jest łączna kwota zadowalająca każdy z wyznaczonych przez Ciebie celów. Kolejnym krokiem jest rozłożenie tych kwot na raty. Tutaj możesz najzwyczajniej skopiować je ze swoich zobowiązań (jeżeli je masz) lub spróbować oszacować podstawowe sumy na poszczególne cele. Pamiętaj o tym, by w miarę możliwości nie przekraczać swoich możliwości finansowych. Aby mieć jak najlepszą kontrolę nad tym, ile miesięcznie możesz wydawać, musisz też wypisać źródła pozyskiwania dochodów i ich łączne oraz poszczególne „moce produkcyjne”. Tak kompleksowe opracowanie obecnej sytuacji finansowej będzie pomocne przy dalszych posunięciach w stronę pokonania kłopotów.

2. Opracowanie strategii

Mając przed sobą określone wydatki i czas ich trwania oraz podział na periodycznie występujące obowiązkowe raty, możesz zacząć tworzenie drogi ku wyjściu z trudności. Postaraj się pogodzić swoje wydatki z zarobkami, czyli utwórz granicę, której w wydatkach przekroczyć nie możesz – niech to będzie poziom Twoich zarobków. Jeśli Twoja bieżąca sytuacja uniemożliwia Ci to – dopiero teraz pora zastanowić się nad tym, by pożyczyć trochę pieniędzy. Pomyśl nad tym, jak zagospodarować ten przyszły kredyt – na jakie cele go przeznaczysz i na które warunki kredytodawcy możesz przystać. O ile jesteśmy przy omawianiu kredytów, warto pamiętać, że:

  • kredyty pozabankowe z reguły są prostsze do zamówienia, niż bankowe;
  • kredyty na raty są prostsze w spłaceniu, niż te całkowite (np. pożyczki chwilówki jednolite);
  • kredyty zamawiane przez Internet są najszybsze w otrzymaniu właśnie poza bankiem;
  • kredyty online są prostsze w opracowaniu i otrzymanie decyzji następuje już w 15 minut;
  • kredyty przez Internet umożliwiają Tobie samodzielne opracowanie programu kredytowego;
  • pożyczka na raty zwykle jest najwygodniejszym rozwiązaniem kredytowym;
  • warto skorzystać z pomocy doradcy oraz uzyskać więcej informacji;
  • należy czytać warunki umów i świadczenia usług.

3. Trzymaj się wybranej drogi

Niezależnie od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz, musisz stanowczo dotrzymywać się swojego planu i nie pozwalać sobie na chwilowe słabości i nieprzemyślane wydatki.

Wniosek

Pożyczka na raty przez Internet może być skutecznym narzędziem finansowym. Tę jedną z najbardziej popularnych usług kredytowych wybierają za jej prostotę i szybkość. Sektor pozabankowy ma wiele do zaoferowania, choć warto uwzględniać wszystkie możliwości. W sektorze pozabankowym możesz zwrócić uwagę na firmę Ekassa.pl, gdyż jej przystępne warunki i dobra reputacja oraz otwartość względem użytkowników są zjawiskiem wyjątkowym. Ta firma okazuje wiele wsparcia swoim klientom, nawet tym mocno zadłużonym zarówno w obszarze świadczonych usług kredytowych, jak i ogólnej interakcji z serwisem i służbą doradczą oraz informacyjną.

Grupa Tipmedia
Podziel się: