ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Ubezpieczenie dodatkowe, na co zwrócić uwagę wybierając je?

  • 27.11.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie dodatkowe, na co zwrócić uwagę wybierając je?
Podstawą wynajęcia samochodu z wypożyczalni jest stosowna umowa, sporządzona przez wypożyczalnię i osobę wypożyczającą. W umowie określone są podstawowe zasady wynajmu, jak np. okres, na jaki samochód jest wynajmowany, a także miejsce wypożyczenia oraz oddania pojazdu. Jednak każda podstawowa wersja umowy może zostać uzupełniona dodatkowymi opcjami.

Ubezpieczenie

Decydując się wyłącznie na podstawowe warunki umowy należy mieć świadomość, że często ponosimy całkowitą odpowiedzialność za powierzone nam auto. Wiele wypożyczalni oferuje, jako usługę dodatkową, możliwość wykupienia ubezpieczenia dodatkowego, dzięki któremu unikniemy odpowiedzialności np. w przypadku, gdy wypożyczony pojazd zostanie skradziony lub gdy będziemy uczestnikami kolizji. W tej kwestii warto rozważyć zakup zarówno dodatkowego OC jak i AC. Coraz częściej wypożyczalnie decydują się na włączenie pakietu do podstawowych warunków umowy. Dają one bowiem poczucie bezpieczeństwa. Zarówno wynajmującemu, jak i firmie wypożyczającej. Jednak warto wiedzieć, że pakiet AC nie chroni nas całkowicie. W wielu przypadkach polisa AC posiada zapis o tzw. wkładzie własnym, który stanowi kwotę, do której to my odpowiadać będziemy za wyrządzoną szkodę. Dopiero gdy wartość szkody przekroczy ustaloną kwotę, wówczas odpowiedzialność przejmie ubezpieczyciel. Kwota tzw. wkładu własnego oczywiście nie należy do małych kwot. Kwestia wkładu własnego nie jest oczywista, gdyż część firm oferuje realną możliwość zabezpieczenia siebie i swoich finansów przed problemami. Warto pamiętać, że wówczas  w postanowieniach powinien znaleźć się zapis o zerowym wkładzie własnym. Standardowe dodatkowe ubezpieczenie nie obejmuje jednak wszystkich usterek, gdyż często są z niego wyłączone elementy, takie jak podwozie, felgi, a także przednia szyba.

Wypożyczalnia za granicą

Jak widać, szczegółów jest dużo. Dlatego specjaliści stale powtarzają, że grunt to dokładna analiza postanowień umownych. Także, a może nawet przede wszystkim, gdy decydujemy się wypożyczyć samochód w innym państwie. W tym przypadku zazwyczaj najbardziej opłaca się skorzystać z ofert sprawdzonych firm, o ugruntowanej pozycji na lokalnym rynku, cieszących się jednocześnie popularnością w skali co najmniej kilku państw, jak np. https://cheap--escorts.co.uk. W przypadku dobrych firm, można liczyć na lepsze warunki ubezpieczenia. Renoma nie buduje się bowiem na ukrytych zapisach, lecz na uczciwym i rzetelnym podejściu do klienta.

Grupa Tipmedia
Podziel się: