ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Plusy i minusy zawodu taksówkarza

  • 23.11.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Plusy i minusy zawodu taksówkarza
Praca taksówkarza to nie łatwy kawałek chleba. Z drugiej strony, wiele osób nie wyobraża sobie innego zawodu. Jak każdy, ma swoje plusy i minusy.

To ciągła praca z ludźmi

Dla jednych ten akapit będzie ogromnym plusem, a inni będą trzymać się od niego z daleka. Prac z ludźmi jest z pewnością jedną z cięższych prac – nigdy nie wiadomo, na kogo trafimy, jaki będzie miał dzień, a my sami niezależnie od nastroju, musimy być dla niego sympatyczni.

Z drugiej strony, nigdy nie wiadomo, co taka potoczna znajomość może nam przynieść, a posiadanie stałych klientów, którzy nie dzwonią na ogólną infolinię, tylko bezpośrednio po konkretnego taksówkarza, jest niesamowicie miła.

Satysfakcja

Owszem, niejednokrotnie taksówkarz musi się mierzyć z mało trzeźwymi pasażerami. Ale z drugiej strony, nie raz ma klientów, którzy wręcz są przekonani, że kierowca taxi ratuje im życie. To dzięki nie mu zdążą na samolot, przemkną nieznanymi skrótami na spóźnione spotkanie, a spanikowani przyszli młodzi rodzice zostaną dowiezieni na czas do szpitala.

Ryzyko

Jednak praca ta niesie za sobą także niemałe ryzyko. Taksówkarze dzień w dzień wpuszczają do swoich samochodów obce osoby i muszą ufać, że nie uciekną, nie płacąc za kurs, czy też… nie wyrządzą taksówkarzowi krzywdy.

W ten zawód wpisane jest ryzyko, przewożenia agresywnych i niebezpiecznych pasażerów. W końcu nie da się ocenić, kto będzie sprawiał problemy. Sama aparycja bywa bardzo myląca.

Długie godziny za kółkiem

To zdecydowanie nie jest praca dla każdego. Jeżeli lubisz jeździć samochodem i wręcz nie chcesz z niego wysiadać, wtedy kilkugodzinne prowadzenie będzie ci na rękę. W przeciwnym razie, zmęczenie, prowadzenie o różnych porach dnia i nocy, przy każdej pogodzie, będzie uciążliwe.

Ubezpieczenie samochodu

Niestety, ubezpieczenie samochodu jest zdecydowanym minusem. Taksówkarze, pomimo prowadzenia zwykłych aut osobowych, płacą wyższe składki ubezpieczeniowe. Jest to spowodowane dużym przebiegiem aut oraz zwiększonym narażeniem na wypadki drogowe.

Gdzie w takim razie warto ubezpieczyć taxi? Najlepiej zrobić to u znanych i sprawdzonych firm, które specjalizują się w takich ubezpieczeniach, jak Taxi Insurer (https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/). Mamy wtedy pewność, nie tylko atrakcyjnych stawek, ale również pokrycia ubezpieczeniem wszystkiego, na co taksówki mogą być narażone – jak szkody wyrządzone przez klientów, czy też wypadek drogowy z udziałem pasażera. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: