ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu?

  • 25.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu?
Jakość powietrza w większych miastach, zwłaszcza w okresie grzewczym, pozostawia wiele do życzenia. Nie dość, że zanieczyszczone powietrze towarzyszy nam w drodze do pracy czy na spacerze, to w swoim mieszkaniu często nie możemy liczyć na zdrowe dotlenienie organizmu.

Jak zdrowo oddychać?

Wpływ szkodliwego powietrza na nasz organizm jest niestety znaczny. Złe samopoczucie, ból głowy, ogólne osłabienie, częste choroby i alergie, to zazwyczaj jedne z objawów wdychania “złego” powietrza. Na szczęście możemy poradzić sobie na kilka sposobów. Przede wszystkim spędzajmy więcej czasu wśród zieleni, jak najczęściej wyjeżdżajmy poza miasto i starajmy się być aktywnymi fizycznie.

Czyste powietrze w mieszkaniu

W swoim domu czy mieszkaniu możemy także zainwestować w polepszenie jakości powietrza. Służą do tego specjalne urządzenia lub systemy urządzeń. Rekuperacja to stosunkowo młoda metoda, która polega w prostym tłumaczeniu na zasysaniu powietrza z domu, oczyszczaniu go z zanieczyszczeń takich jak wirusy, bakterie, CO2, alergeny i kurz oraz na dostarczaniu powietrza z zewnątrz, które również jest filtrowane w celu pozbycia się wszelkich zewnętrznych zanieczyszczeń. W ten sposób mamy zawsze świeże i czyste powietrze w mieszkaniu. W okresie letnim zaletą jest brak owadów, które dostają się do domu, gdy wietrzymy mieszkanie otwierając okna. W okresie zimowym nie tracimy ciepła z ogrzewanych pomieszczeń. Najlepiej zaplanować rekuperacje na etapie budowy czy remontu, ale każdy lokal można wyposażyć w rekuperator.

Inne sposoby

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które działa wykorzystując filtr, jednak operuje na ograniczonym areale. Warto zainwestować w droższy model, aby było on wydajny i efektywny. Parametry oczyszczacza to przede wszystkim podanie wydajności na maksymalnej dla urządzenia powierzchni. Warto zwrócić na to uwagę. Zarówno w przypadku rekuperatora, jak i mniejszego oczyszczacza powietrza, musimy przygotować się na pewne wydatki. Jeśli nie przewidzieliśmy tego wydatku w budżecie, możemy skorzystać z pożyczki przez Internet - https://proficredit.pl/pozyczki-przez-internet. Dzięki takiemu wsparciu finansowemu będziemy mogli zapewnić czyste powietrze w domu. Pożyczki przez Internet często można spłacać w ratach, ale pamiętajmy, że terminowe uregulowanie płatności jest bardzo ważne. Dlatego przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki przez Internet sprawdźmy, czy możemy sobie pozwolić na takie zobowiązanie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: